تعداد بیماران مبتلا به وبا در کردستان به ۲۲ نفر رسید

فرزام بیدارپور در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: تاکنون در استان ۲۲ مورد مبتلا به وبا شناسایی شده است که اکثراً از عراق وارد استان شده است. وی افزود: هم اکنون ۲۲ کردستانی مشکوک به بیماری وبا هستند که یک نفر در سنندج، یک نفر در سقز، یک نفر در کامیاران […]

فرزام بیدارپور در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: تاکنون در استان ۲۲ مورد مبتلا به وبا شناسایی شده است که اکثراً از عراق وارد استان شده است.
وی افزود: هم اکنون ۲۲ کردستانی مشکوک به بیماری وبا هستند که یک نفر در سنندج، یک نفر در سقز، یک نفر در کامیاران و ۱۹ نفر مربوط به شهرستان مریوان هستند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار داشت: افراد مبتلا شده به بیماری وبا مربوط به دهه ۵۰ و اکثراً جوان و کارگر ساختمانی هستند که در راه برگشت از عراق مبتلا به این بیماری شده اند.
بیدارپور به رعایت نکات بهداشتی در خصوص این بیماری اشاره کرد و گفت اولین بحث برای پیشگیری استفاده از آب آشامیدنی سالم و لوله کشی است و چنانچه مردم از آب چشمه استفاده می‌کنند حتماً قبل از مصرف آن را بجوشانند.
وی افزود: مردم حتماً قبل از مصرف میوه و سبزیجات، آن را سالم سازی کرده و ضدعفونی کنند چون ۸۰ درصد افراد مبتلا به این بیماری بدون علامت هستند و با آزمایش مشخص می‌شود.
معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کردستان اعلام کرد: تاکنون ۸۰ مورد از افرادی که از عراق وارد استان کردستان شده اند، غربالگری شده و ۱۲ مورد آزمایش نیز در مرز باشماق و ورودی‌های استان برای جلوگیری از شیوع این بیماری انجام شده است.

منبع : مهر نیوز