تعداد مبتلایان کرونا در سیستان و بلوچستان به ۲۸۹۹۲ نفر رسید

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا صبح امروز ۲۸ هزار و ۹۹۲ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند. وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و […]

سید محمد هاشمی شهری در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس، اظهار داشت: با اعلام نتایج قطعی آزمایش‌های انجام شده، تا صبح امروز ۲۸ هزار و ۹۹۲ نفر در سیستان و بلوچستان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۰۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های سیستان و بلوچستان بستری هستند، افزود: همان‌گونه که قبلاً نیز اعلام شده است، موارد فوق فقط شامل موارد مثبت و تائید شده آزمایشگاهی است و برخی از بیماران که دارای علائم هستند با تشخیص بالینی پزشکان متخصص مورد درمان و مراقبت لازم قرار گرفته‌اند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ادامه داد: از مجموع مبتلایان مثبت آزمایشگاهی یک هزار و ۲۰۱ نفر از هم استانی‌های عزیز علی رغم دریافت استاندارد ترین خدمات درمانی جان خود را از دست داده‌اند که متأسفانه یک نفر از آنها در همین ۲۴ ساعت گذشته جان خود را از دست داد.
وی با اشاره به اینکه هم اینک ۴۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان سیستان و بلوچستان بستری هستند، تصریح کرد: گسترش و چرخش ویروس ارتباط مستقیمی با رفتار ما دارد و موج سوم کرونا در استان سیستان و بلوچستان با توجه به کاهش رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی دور از انتظار نیست.