تعریف ٨٢ برنامه فرهنگی برای فارس در١۴٠١/نقشه علمی استان تدوین شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله لطف الله دژکام پیش از ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: رسانه‌ها باید بیانات مقام معظم رهبری را به گونه‌ای ویژه در کشور نشر دهند تا جامعه از برکات بیانات رهبری و رهنمودهای ایشان استفاده کنند. وی خاطرنشان کرد: جامعه ما جامعه منتظران […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت الله لطف الله دژکام پیش از ظهر جمعه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: رسانه‌ها باید بیانات مقام معظم رهبری را به گونه‌ای ویژه در کشور نشر دهند تا جامعه از برکات بیانات رهبری و رهنمودهای ایشان استفاده کنند.
وی خاطرنشان کرد: جامعه ما جامعه منتظران مهدی است و باید این جامعه به گونه‌ای آماده شود که ظهور اتفاق بیافتد این در حالی است که جامعه اسلامی نباید در مقابل دشمنان سست شود و باید در مقابل مستکبران ایستادگی کرد و تسلیم نشد.
امام جمعه شیراز ادامه داد: آمریکا در این خیال باطل است که با تحریم، ایران را از مسیر خود خارج کند اما مسلمانان هیچگاه استقلال خود را از دست نمی‌دهند و حاضر نیستند خدشه‌ای به آرمان‌های انقلاب و اسلام وارد شود.
آیت الله دژکام متذکر شد: همچون سال ۵٧ که ایرانیان در مقابل کفر جهان ایستاد اکنون نیز مشت‌های گره کرده خود را مقابل دشمنان قرار می‌دهد این در حالی است که در مشکلات داخلی هرکسی که فساد ایجاد کند از جمله انقلابیون نیست و باید گفت که این نظام، انقلاب و اسلام با فساد مخالف است.
جامعه خواهان عدالت است
وی در خصوص گسترش عدالت نیز بیان کرد: جامعه طالب عدالت است و اصلی ترین هدف انقلاب نیز عدالت گستری است از این رو باید تمامی آحاد جامعه و مسئولان به دنبال تحقق عدالت در تمامی شاخص‌های جامعه باشند.
امام جمعه شیراز ادامه داد: رهبری چندین سال است که بر توجه به تولیدات داخلی اشاره کرده اند و اگر تکیه بر توانمندی داخلی داشته باشیم می‌توانیم تحریم‌ها را فلج کنیم.
به اعتقاد نماینده ولی فقیه در استان فارس اگر بیانات رهبری طی چندین سال اخیر اجرایی شده بود اکنون کشور به پیشرفت قابل توجه‌ای دست یافته بود و باید در گام دوم انقلاب حرکت کرد و به سمتی مسیر را طی کنیم که بیانات رهبری در جامعه محقق شود.
امام جمعه شیراز متذکر شد: دو موضوع در کشور وجود دارد که شامل مسائل اقتصادی و موضوع فرهنگ است که براساس تحقیقات صورت گرفته در موضوع فرهنگ تنها ۵ مسئله بیشتر وجود ندارد و می‌توان آنان را برطرف کرد.
او ادامه داد: در موضوع فرهنگ برش نقشه فرهنگی استان فراهم شده است و مجموع فعالیت‌های فرهنگی سال ١۴٠١ معین شده که بر این اساس باید تنها٨٢ کار فرهنگی را رواج داد.
نقشه علمی فارس تدوین شود
به گفته آیت الله دژکام، باید نقشه علمی استان فارس و اثرگذاری استان در کشور تدوین شود تا بتوان نقش آفرینی خود را در کشور به شکلی کامل ایفا کنیم از این رو باید تمدن اسلامی که مقدمه ظهور دولت امام زمان (عج) است را تشکیل داد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در خطبه‌های اعتقادی نماز جمعه این هفته شیراز تصریح کرد: مقام ارزشمندی که انسان می‌تواند کسب کند آن است که توبه به درگاه خداوند کند از این رو استان می‌تواند با توبه به درگاه خداوند از جایگاه رفیعی نزد خداوند برخوردار شود.
وی ادامه داد: مرگ پایان زندگی نیست و نزدیکی به خداوند است و پس از آگاهی به این موضوع مرگ و زندگی در دیدگاه بشر متفاوت خواهد بود و آغاز مسیری برای رسیدن به خداوند است از این رو می‌توان گفت که یکی از راه‌های نزدیکی به خداوند توبه است.
به گفته وی، زمانی انسان به مقام توبه دست می‌آید که این فرد از گناه آگاه شده باشد و گناهی را مرتکب شده باشد این در حالی است که بزرگترین گناه آن است که فرد نسبت به آیات الهی کافر شود لازم به ذکر است که شاید به علت مشکلات معیشتی دچار مشکل باشیم ولی نباید از آخرت غافل بود.

منبع : مهر نیوز