تقدیر از سربازان گمنام امام زمان در مقابله با موساد و داعش

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های نماز جمعه گلستان با اشاره به اهمیت و برکات امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه بزرگ، رکن رکین دین و از صفات بارز حق تعالی، انبیا، امامان معصوم (ع) و مؤمنان راستین است […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه‌های نماز جمعه گلستان با اشاره به اهمیت و برکات امر به معروف و نهی از منکر گفت: امر به معروف و نهی از منکر دو فریضه بزرگ، رکن رکین دین و از صفات بارز حق تعالی، انبیا، امامان معصوم (ع) و مؤمنان راستین است و از تکالیف محوری مؤمنان بوده و با عملیاتی شدن این واجب، بقیه فرایض دینی هم پیاده خواهد شد.
خطیب نماز جمعه گلستان یاد آور شد: برابر روایات و تأکیدات حضرات معصومین (ع) نباید مؤمنان در برابر منکرات و معاصی سکوت اختیار کنند، همه باید امر به معروف و نهی از منکر نمایند و در اهمیت این دو فریضه بزرگ همین بس که حضرت سیدالشهداء (ع) با آن همه عظمت فدایی این امر شدند.
وی در ادامه با اشاره به ضرورت عبرت گرفتن از حادثه غم بار عاشورا یادآور شد: بعد از ۵۰ سال از رحلت پیامبر اکرم (ص) و ۲۰ سال بعد از شهادت امیرمومنان (ع)، حادثه خونین عاشورا آن هم به دست مسلمانانی که روزانه چندین بار نام مبارک پیامبر را در اذان، اقامه، ماذنه‌ها و نماز بر زبان جاری می‌کردند، به وجود آمد که مایه بهت و تعجب جهانیان گشته است. باید دید چه عواملی در ایجاد این ضایعه أسف بار دخیل بودند.
نورپور ادامه داد: از عوامل مهم به وجود آمدن این فاجعه بزرگ ضعف دینداری و ایمان و اعتقاد مسلمانان، تبلیغات دامنه دار و وسیع شجره ملعون بنی امیه که همه امکانات را برای تبلیغ مرام باطل خویش بسیج کرد.
وی گفت: تطمیع، تهدید و این که همه گزینه‌ها روی میز است از عوامل انفعال مسلمانان و به وجود آورنده حادثه غم بار کربلا است و امروز هم دنیای استکبار از همین شگردها و سیاست‌های اموی برای تضعیف روحیه مقاومت استفاده می‌کند که باید مراقب بود و بصیرت خویش را تقویت کرد.
خطیب نماز جمعه گلستان در ادامه از تلاش‌های سربازان گمنام امام زمان (ع) در مبارزه با سرویس‌های جاسوسی موساد و عوامل داعش و مساله فساد تقدیر و تشکر کرد و خواستار استمرار این تلاش‌ها شد.
وی در پایان از عزاداری مردم عزیز به ویژه نوجوانان و جوانان تقدیر و تشکر کرد و یادآور شد: این عزاداری‌ها اسلام را زنده نگهداشته است، باید تلاش کنیم آن را از هرگونه خرافات مراقبت کنیم. در عزاداری‌ها در کنار شور باید شعور، توجه به پیام‌ها، درس‌ها و عبرت‌های عاشورا مورد غفلت قرار نگیرد..