تقدیر امام جمعه موقت ورامین از نحوه امدادرسانی به سیل زده ها

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین به حادثه سیل اخیر در کشور به ویژه در مناطقی مانند فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در استان تهران اشاره کرد و ضمن تسلیت به بازماندگان قربانیان سیل گفت: همه وظیفه داریم، به کمک عزیزان سیل زده بشتابیم، بحمدالله مردم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام سید محسن محمودی در خطبه‌های نماز جمعه ورامین به حادثه سیل اخیر در کشور به ویژه در مناطقی مانند فیروزکوه و امامزاده داوود (ع) در استان تهران اشاره کرد و ضمن تسلیت به بازماندگان قربانیان سیل گفت: همه وظیفه داریم، به کمک عزیزان سیل زده بشتابیم، بحمدالله مردم استان تهران به ویژه ورامینی‌ها در یاری و امدادرسانی به سیل زده‌ها خوش درخشیدند.
وی ضمن تقدیر از استاندار تهران، فرماندار، شهردار، اعضا شورای شهر، موکب ها و گروه‌های جهادی ورامین در امدادرسانی به سیل زدگان گفت: وظیفه دینی، ملی و انقلابی ما است، که در این شرایط به یکدیگر کمک کنیم.
امام جمعه موقت ورامین سپس به ۱۲ مرداد سالروز تأسیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اشاره کرد و گفت: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی یکی از کهن‌ترین نهادهای انقلابی که با لحظه شناسی و اقدام به موقع توانسته زمینه ساز حضور مردم در صحنه‌های مختلف باشد، ضمن برگزاری بزرگداشت ایام الله خنثی کننده فتنه‌های دشمنان در عرصه‌های مختلف نیز بوده است.
وی در ادامه ۱۷ مرداد و روز خبرنگار را مورد اشاره قرار داد و از این عزیزان به دلیل همراهی همیشگی با نهاد نماز جمعه و مراسم انقلابی تقدیر کرد و افزود: رسالت خبرنگار به عنوان حلقه واسط میان مردم و مسئولان و انعکاس دهنده خواسته‌های به حق و منطقی مردم بسیار خطیر است.
محمودی گفت: امروز اکثر مردم در فضای مجازی به صورت گروهی و فردی فعال هستند، لذا رسالت همه ما در فضای مجازی و رسانه‌ای تلاش در جهت حفظ سلامت آن و استفاده صحیح و کاربردی از این فضا است.
وی همچنین روز ۱۱ محرم که به روز تجلیل از اسرا و مفقودان و بزرگداشت شهدای مدافع حرم نامگذاری شده است، را مورد اشاره قرار داد و افزود: شهدا، اسرا و مفقودین ثابت کردند، بر پیمان خویش ثابت قدم ایستاده اند و شهدای مدافع حرم نیز با دفاع جانانه از حرم اهل بیت درس جانانه به استکبار جهانی دادند.
خطیب جمعه ورامین سالروز بمباران اتمی هیروشیما توسط آمریکا را نیز مورد اشاره قرار داد و گفت: این جنایت تاریخی بیانگر ددمنشی و درنده خویی سردمداران رژیم آمریکا است.
وی دهه محرم و ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) را مورد اشاره قرار داد و گفت: عاشورا نقطه اوج تبلور ولایتمداری شیعیان است، لذا راه اندازی دسته جات عزاداری و هیأت‌ها در روز عاشورا یک مانور دشمن شکن است.