تقویت ارتباط دانشگاه با صنعت در لرستان

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا جعفری امروز پنج شنبه در مراسم معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سخنانی با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: خداوند را به واسطه توفیق خدمت گذاری در دانشگاه علمی کاربردی واحد لرستان شاکر هستم و امیدوارم با فضل بی کران خداوند در انجام این تکلیف سنگین موفق شوم. […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محمدرضا جعفری امروز پنج شنبه در مراسم معارفه رئیس دانشگاه علمی کاربردی لرستان در سخنانی با تسلیت ایام محرم اظهار داشت: خداوند را به واسطه توفیق خدمت گذاری در دانشگاه علمی کاربردی واحد لرستان شاکر هستم و امیدوارم با فضل بی کران خداوند در انجام این تکلیف سنگین موفق شوم.
وی با بیان اینکه افتخار دارم به عنوان سرباز کوچکی از لرستان تمام همت و تلاش خود را خالصانه در راستای خدمت بی منت در دانشگاه علمی کاربردی، تحقق اهداف کلان دانشگاه و توسعه آموزش‌های عالی کاربردی به کار بگیرم گفت: برای تحقق شعار سال که از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده، نیازمند تربیت نیروی مهارتی هستیم، این امر نیز از وظایف اصلی دانشگاه علمی کاربردی است.
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی لرستان یکی از برنامه‌های مدنظر خود در لرستان را ارتقای کمی و کیفی فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و دانشجویی عنوان کرد و گفت: مطالعه و امکان سنجی برای ایجاد مراکز جدید و متناسب با ظرفیت‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی یکی دیگر از برنامه‌ها من در استان خواهد بود.
جعفری، همچنین تهیه سند آمایش و توسعه آموزش‌های علمی کاربری بر اساس برنامه‌های توسعه استان و نیاز بازار کار، نیاز آفرینی و ایجاد رشته‌های جدید در سطح مراکز علمی کاربردی استان، تعامل با کارخانه‌های صنعتی، اتاق اصناف، اتاق بازرگانی، اتحادیه‌ها و… را از دیگر برنامه‌های خود در دانشگاه علمی کاربردی لرستان برشمرد و افزود: توسعه گفتمان و برگزاری هدفمند دوره‌های کوتاه مدت، تک پودمان و تک درس در مراکز علمی کاربردی در راستای تأمین آموزش‌های مورد نیاز استان از دیگر برنامه‌های مدنظر است.
وی بیان داشت: توسعه مراکز نوآوری و رشد، برگزاری رویدادهای شتاب توسط مراکز علمی کاربردی، تقویت کلینیک‌های مشاوره، اشتغال و توسعه کارآفرینی در دانشگاه و تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه و… از دیگر برنامه‌های مدنظر در دانشگاه علمی کاربردی لرستان خواهد بود.

منبع : مهر نیوز