تقویت بنیه علمی و ضرورت آشنایی طلاب با مبانی انقلاب

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مدیر مدرسه علمیه مدینه العلم قم، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و امام خمینی (ره) ابراز داشت: باید در عرصه مدیریت در مواجه با مشکلات به گونه‌ای تلاش کرد که گره از مشکلات و کارها باز کرد و در رسیدن به […]

به گزارش سردبیر پرس، آیت الله علیرضا اعرافی در دیدار مدیر مدرسه علمیه مدینه العلم قم، ضمن تبریک ایام ولادت حضرت زهرا سلام الله علیها و امام خمینی (ره) ابراز داشت: باید در عرصه مدیریت در مواجه با مشکلات به گونه‌ای تلاش کرد که گره از مشکلات و کارها باز کرد و در رسیدن به اهداف متعالی حرکت نمود.
وی در ادامه تصریح کرد: کار در عرصه تبلیغ مبانی دین دارای جایگاه ویژه ای است و طبعاً با توجه به اقتضائات کار در این حوزه سخت‌تر و حساس‌تر است و در این راستا برای هرچه بهتر شدن خدمات در مدارس علمیه لازم است تعامل قوی‌تری با مدارس همسو داشته باشید.
آیت الله اعرافی گفت: برای اینکه حوزه‌های جامع‌تر و کامل‌تری داشته باشیم، نیاز به تعامل و تبادل تجارب با مدارس همسو است و با توجه به حساسیت‌های موجود اقتضا می‌کند سرمایه گذاری ویژه ای در این عرصه صورت بپذیرد.
مدیر حوزه‌های علمیه خاطرنشان ساخت: حوزه‌های علمیه در عرصه تعلیم و تربیت طلبه، باید در جنبه‌های علمی، اجتماعی و معرفتی نگاه‌های جامعی داشته باشند. طلبه باید در دوره سطح یک، یکی از طرح‌های ولایت، اندیشه اسلامی و شهید مطهری را بگذراند تا زیر بنای فکری و معرفتی وی نظم و انسجام خوبی داشته باشد.
وی تأکید کرد: طلاب تحت پوشش مدارس باید حداقل به سفر راهیان نور بروند تا با مبانی انقلاب و ارزش‌های دفاع مقدس در نظام اسلامی آشنا شوند و همچنین تقویت گروه‌های علمی و حمایت از آنان مورد تأکید حوزه علمیه می‌باشد که باید به آن توجه داشت.

منبع : مهر نیوز