تمام معتادان متجاهر تا پایان سال ساماندهی می‌شوند

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: با پیگیری‌های سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در پایتخت از ۵ هزار نفر به ۱۲ هزار نفر افزایش یافت، یعنی در واقع ۷ هزار نفر افزایش پیدا کرده است. وی افزود: ۷ تا ۱۰ هزار معتاد متجاهر داریم که […]

سرهنگ عبدالوهاب حسنوند در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: با پیگیری‌های سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت ظرفیت نگهداری معتادان متجاهر در پایتخت از ۵ هزار نفر به ۱۲ هزار نفر افزایش یافت، یعنی در واقع ۷ هزار نفر افزایش پیدا کرده است.
وی افزود: ۷ تا ۱۰ هزار معتاد متجاهر داریم که در سطح شهر رها شده است که با پیگیری دستگاه‌های مربوطه قرار است تا پایان سال تمام معتادان متجاهر شهر تهران ساماندهی شوند.
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: همراه با ساماندهی بحث نگهداری، مراقبت‌های پس از درمان و همچنین مهارت آموزی در دستور کار قرار دارد.
حسنوند بیان کرد: زیر ساخت‌ها برای نگهداری از معتادان متجاهر خانم آماده است و امیدواریم با قول مساعد دستگاه‌ها و نهادها مربوط (شهردار و استاندار تهران) تا پایان سال به بهره برداری برسد.
وی ادامه داد: مشکل ما اکنون معتادان متجاهری است که منع پذیرش دارند که قرار است آئین نامه آن اصلاح شود تا در زمینه نگهداری و پذیرش معتادانی که کِبَرِ سن و صغر سن دارند و همچنین آنهایی که دارای زخم‌های باز و عفونی هستند هم مشکلی نداشته باشیم.
زیر ساخت‌ها برای نگهداری از معتادان متجاهر خانم آماده است رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت بیان کرد: در تهران با روند رو به رشد و افزایشی کشف مواد مخدر رو به رو هستیم.
وی ادامه داد: به عنوان مثال در سال گذشته نزدیک به ۳ تن مواد مخدر کشف شده است که چنین چیزی اصلاً سابقه نداشته است.
حسنوند تصریح کرد: معتادانی که از استان‌های همجوار به تهران می‌آیند یکی از بازار هدف خرده فروشان و قاچاقچیانی است که در تهران هستند، البته موسسه‌هایی که به صورت رایگان برای درمان اعتیاد خدمات ارائه می‌دهند مانند مؤسسات MMT و شلترها ها هم بی تأثیر در زیاد شدن معتادان در شهر تهران نیست.
وی گفت: به دنبال اصلاح مکان این مؤسسات هستیم تا به خارج از شهر منتقل شوند تا دیگر محله‌ها درگیر با این آسیب‌ها نباشند.

رئیس پلیس مواد مخدر تهران هشدار داد: متأسفانه موادهای نوظهور یا ان پی اس ها در حال گسترش هستند و مسئولان باید مراقب جوانان، دبیرستانی‌ها و دانشگاهی‌ها باشند و با برنامه‌های پیشگیری و افزایش سطح آگاهی این قشر از جامعه را در برابر مواد مخدر نوظهور مصون کنند.
معتادان استان‌های همجوار یکی از بازار هدف خرده فروشان و قاچاقچیان حسنوند خاطرنشان کرد: قاچاقچیان با روش‌های مختلف سعی در فریب جوانان را دارند و با ادعاهایی مانند اینکه «گل» اعتیاد نمی‌آورد و یا برخی از موادمخدر برای افزایش سطح آگاهی نیاز است سعی دارند تا جوانان را در دام اعتیاد گرفتار کنند.
به گفته وی زنگ خطر شیوع مواد مخدر نوظهور در بین جوانان زده شده است و مسئولان باید برای پیشگیری اقدامات موثرتری داشته باشند.
رئیس پلیس مواد مخدر تهران با بیان اینکه پایتخت همیشه هدف قاچاقیان مواد مخدر بوده است، گفت: بیشترین کشفیات در تهران همچنان تریاک است.

منبع : مهر نیوز