تمدید شرایط ترخیص خودروهای توقیفی تا عید فطر

سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به عید فطر پلیس راهور تسهیلات ویژه ای را در خصوص ترخیص خودروهای توقیفی برای مالکین آنها در نظر گرفته است. وی بیان […]

سردار محمد حسین حمیدی در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و نزدیک شدن به عید فطر پلیس راهور تسهیلات ویژه ای را در خصوص ترخیص خودروهای توقیفی برای مالکین آنها در نظر گرفته است.

وی بیان داشت: به منظور صیانت از اموال مردم، جلوگیری از ضرر و زیان، امید آفرینی و ارتقا سرمایه‌های اجتماعی، ترخیص فوق‌العاده انواع وسایل نقلیه توقیفی موجود در توقف گاه‌های تهران بزرگ (و همچنین در سراسر کشور) با تسهیلات و شرایط ویژه ای در دستور کار پلیس راهور قرار گرفته است.

سردار حمیدی ادامه داد: در این طرح که در ادامه طرح قبلی می‌باشد، حذف تشریفات اضافی و پیشگیری از مراجعه مکرر متقاضیان به بخش‌های مختلف در نظر گرفته شده و برنامه کاربردی پلیس من به صورت کاملاً اینترنتی و غیر حضوری در اختیار مالکین وسایل نقلیه توقیفی قرار دارد که همچنین مالکین و متقاضیان ترخیص می‌توانند علاوه بر آن به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی پلیس + ۱۰ مراجعه نمایند.

وی گفت: از جمله این تسهیلات می‌توان به فراهم نمودن شرایط ویژه ترخیص در طول اجرای طرح اشاره کرد. در این طرح فرایند ترخیص خودروهای توقیفی به چند صورت انجام می‌پذیرد که در حالت اول ترخیص وسیله نقلیه با استفاده از برنامه کاربردی پلیس من (اینترنتی و کاملاً غیر حضوری) و در حالت دوم ترخیص وسیله نقلیه توسط مالک یا نماینده قانونی وی از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ و در روش سوم ترخیص خودروهای توقیفی توسط متصرف قانونی از طریق مراجعه به دفاتر پلیس +۱۰ اعلام صورت می‌پذیرد.

منبع : مهر نیوز