تمهیدات کرونایی جشنواره فیلم فجر/استقرار تیم درمانی در برج میلاد

به گزارش سردبیر پرس، محمد هاشمی، با بیان اینکه در پی واکسیناسیون سراسری که صورت گرفته، شرایط برای برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر در سراسر کشور میسر شده است، اظهار کرد: چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور ناظران و اعضای وزارت بهداشت و با همراهی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و با رعایت کامل […]

به گزارش سردبیر پرس، محمد هاشمی، با بیان اینکه در پی واکسیناسیون سراسری که صورت گرفته، شرایط برای برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر در سراسر کشور میسر شده است، اظهار کرد: چهلمین جشنواره فیلم فجر با حضور ناظران و اعضای وزارت بهداشت و با همراهی و همکاری دانشگاه علوم پزشکی ایران و با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه در خانه جشنواره سه مکان اصلی در نظر گرفته شده است تا وضعیت سلامت مهمانان جشنواره مورد بررسی قرار بگیرد، توضیح داد: در ورودی خانه جشنواره، ناظران وزارت بهداشت حاضر هستند تا از نزدیک بر شرایط میهمانان نظارت داشته باشند.
هاشمی تصریح کرد: از آنجایی که ممکن است در سویه‌های جدید کرونا برخی علائم پنهان باشند در همین راستا علاوه بر تب سنجی، شرح حالی از میهمانان پرسیده می‌شود و در صورتی که فردی وضعیت مشکوک داشته باشد، تست PCR گرفته می‌شود و اگر نتیجه آزمایش مثبت باشد از ورود وی به خانه جشنواره جلوگیری خواهد شد.
سرپرست مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در ادامه با بیان اینکه همچنین در ضلع غربی خانه جشنواره نیز فضایی در نظر گرفته شده است که تمامی اقلام بهداشتی از جمله ماسک و الکل با حضور نمایندگان و پرستاران عرضه خواهد شد، گفت: در فضای بیرونی خانه جشنواره هم ماسک، الکل و…، در اختیار مهمانان قرار می‌گیرد.
وی افزود: پرستاران و کادر درمان پشتیبان نیز به شکل دائمی در محیط خانه جشنواره حضور خواهند داشت تا در صورت نیاز نسبت به انجام درمان پیشگیرانه میهمانان اقدام کنند. دوازده پرستار و یک پزشک این تیم پشتیبان را تشکیل می‌دهند و به صورت شیفت‌بندی شده در موقعیت خانه جشنواره حضور خواهند داشت.
هاشمی ادامه داد: تیم واکسیناسیون وزارت بهداشت نیز در روزهای جشنواره و از ساعاتی قبل از شروع مراسم در خانه جشنواره در فضای بیرونی برج میلاد حاضر هستند تا دز سوم واکسن را برای عوامل اجرایی جشنواره و همچنین میهمانان تزریق کنند.

منبع : خبرگزاری مهر