تنها ۳.۲ درصد ۱۰ تا ۴۹ ساله‌های کرمانشاه “بی‌سواد” هستند

سردبیر پرس/کرمانشاه به گفته معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تنها ۳.۲ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله‌های استان بی‌سواد هستند. هرمز نوروزی‌فرد در گفت و گو با سردبیر پرس، با اشاره به وضعیت سواد مردم استان کرمانشاه، اظهار کرد: هم اکنون ۹۶.۸ درصد جمعیت بین ۱۰ تا ۴۹ سال استان باسواد […]

سردبیر پرس/کرمانشاه به گفته معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، تنها ۳.۲ درصد جمعیت ۱۰ تا ۴۹ ساله‌های استان بی‌سواد هستند.
هرمز نوروزی‌فرد در گفت و گو با سردبیر پرس، با اشاره به وضعیت سواد مردم استان کرمانشاه، اظهار کرد: هم اکنون ۹۶.۸ درصد جمعیت بین ۱۰ تا ۴۹ سال استان باسواد بوده و تنها ۳.۲ درصد جمعیت این گروه سنی که گروه سنی هدف برنامه های سوادآموزی است، بی‌سواد هستند.
نوروزی اضافه کرد: بر اساس برآوردهای صورت گرفته احتمالا حدود ۳۵ هزار نفر در رده سنی ۱۰ تا ۴۹ سال در استان بی سواد هستند که امیدواریم با تدارک برگزاری برنامه‌های سوادآموزی آمار بی‌سوادان و کم‌سوادان استان روز به روز کمتر شود.
معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمانشاه در ادامه  سهمیه سوادآموزی استان در سال جاری  را آموزش ۱۰ هزار و ۳۶۰  نفر در سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال عنوان کرد و افزود: نیمه نخست امسال کار آموزش ۵۵۸۱ نفر از بی سوادان و کم سوادان استان شروع شده و معادل ۵۳.۸۷ درصد سهمیه ابلاغی استان تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار گرفته‌اند.
نوروزی اضافه کرد: سهمیه در نظر گرفته شده برای استان در سال جاری برای سه دوره سوادآموزی، تحکیم و انتقال به ترتیب آموزش پنج هزار نفر، ۲۳۶۰ نفر و سه هزار نفر بوده که تاکنون ۱۷۲۰ نفر،۲۵۵۲ نفر و ۱۳۰۹ نفر در بخش‌های مختلف تحت آموزش قرار گرفته اند.
نوروزی ادامه داد: پیش بینی می شود با اقدامات در دست اقدام تا ۱۵ آذر تمامی سهمیه در نظر گرفته شده برای سوادآموزی استان تحت پوشش برنامه های سوادآموزی قرار بگیرند.
 انتهای پیام