تهیه سند تحول حوزه هنری/ مازندران پرچمدار هنر آئینی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی معصومی رئیس حوزه هنری مازندران ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی نقشه تحول، رویکرد نوین حوزه هنری انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی و تبیین رسانه‌ای در ساری با گرامیداشت دهه فجر و با تاکید براینکه در مدیریت جدید حوزه هنری نگاه و رویکرد جدیدی مبتنی بر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، مهدی معصومی رئیس حوزه هنری مازندران ظهر سه شنبه در نشست هم اندیشی نقشه تحول، رویکرد نوین حوزه هنری انقلاب اسلامی در گام دوم انقلاب اسلامی و تبیین رسانه‌ای در ساری با گرامیداشت دهه فجر و با تاکید براینکه در مدیریت جدید حوزه هنری نگاه و رویکرد جدیدی مبتنی بر گام دوم انقلاب مدنظر است، از طراحی گام تحول در حوزه هنری خبر داد.
وی با اظهار اینکه در این گام تحول نگاه ویژه ای به حوزه هنری استان‌ها شده است، افزود: همه استان‌ها مأمور به طراحی نقشه تحول مبتنی بر زیست بوم و با توجه به ظرفیت‌ها، مزیت‌ها، توانمندی‌ها و پتاسیل ها شدند.
وی گفت: در این سند تحول ظرفیت‌های مازندران در حوزه‌های مختلف از جمله کشاورزی، آداب و رسوم، اعتقادات، باورها و غیره توجه شده است و در آن به مفاخر، هنرمندان توجه شده است و در نگاه جدید حوزه هنری، هر استانی باید به ظرفیت‌ها خود بپردازد و آن را در سطح ملی و کشور معرفی کند.
معصومی از تشکیل کارگروه تحول در حوزه هنری خبر داد و گفت: سند زیست بوم تهیه و طبق آن نقشه راه طراحی و دو هفته قبل از این سند دفاع شده است و برنامه‌هایی براساس این سند زیست بوم طراحی شده است.
وی با اشاره به اینکه نقشه راه حوزه هنری برای سه سال آینده طراحی شده است، گفت: در این مسیر تعامل‌هایی با دستگاه‌های مرتبط و فرهنگی صورت گرفته است و مازندران پرچمدار هنر آئینی و سبک زندگی ایران اسلامی شده است.
رئیس حوزه هنری مازندران اظهار داشت: در راستای توسعه سینماسازی و گسترش پردیس سینمایی، به روز شدن تجهیزات و امکانات ایجاد پردیس که همه نوع فعالیت فرهنگی و هنری را دربرمی گیرد، در دستور کار قرار دارد.
وی با اظهار اینکه حوزه هنری به عنوان مرجع سینماسازی فعالیت می‌کند، ادامه داد: پردیس سینمایی نیاز استان به شمار می‌رود و باید این ضرورت از سوی مسئولان مرتبط درک شود.
احداث پردیس سینمایی در ساری و نوشهر
معصومی خواستار مشارکت شهرداری‌ها و همکاری آنها برای احداث پردیس سینمایی در استان شد و گفت: انتظار داریم شهرداری‌ها و شورای شهر به این نیاز توجه کنند و ما را در گیر و دار اداری قرار ندهند.
رئیس حوزه هنری مازندران گفت: پردیس سینمایی ساری به عنوان بزرگترین پردیس سینمایی شمال منتظر تأیید شورای شهر و شهرداری ساری است و با آنکه یکسال از کلنگ زنی آن می‌گذرد همچنان در گیرودار اداری به سر می‌برد.
معصومی با بیان اینکه غرب مازندران نیز از نظر فضاهای فرهنگی مغفول مانده است، گفت: با شهرداری نوشهر رایزنی صورت گرفت و قرار است سه سالن در قالب پردیس سینمایی در این شهر احداث شود.
وی افزود: طی تفاهمنامه امضا شده با شهرداری نوشهر مقرر شد عملیات اجرایی پردیس سینمایی نوشهر بزودی آغاز شود و برای این طرح ۷.۵ میلیارد تومان صرف می‌شود.

منبع : مهر نیوز