توانمندی علمی جوانان کشور دنیا را بهت‌زده کرده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر شنبه در جریان بازدید از توانمندی شرکت دانش‌بنیان دامون در اردبیل اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلکه در کل دنیا به یکی از اضلاع اصلی پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی‌های جدید تبدیل شده تا در این عرصه‌ها بتواند توان خود را به […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری عصر شنبه در جریان بازدید از توانمندی شرکت دانش‌بنیان دامون در اردبیل اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران نه تنها در منطقه بلکه در کل دنیا به یکی از اضلاع اصلی پیشرفت‌های علمی و تکنولوژی‌های جدید تبدیل شده تا در این عرصه‌ها بتواند توان خود را به رخ رقبا بکشد.
وی تصریح کرد: ایران اسلامی ما امروز یکی از مستقل‌ترین و در عین حال مقتدرترین کشور در دنیا است که توانسته با تکیه بر جوانان برومند و عزتمند خود راه پیشرفت و توسعه را با سرعتی مضاعف طی کند.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: پیشرفت‌های امروز جمهوری اسلامی ایران در همه عرصه‌ها، پیشرفت‌هایی از جنس خودباوری و خوداتکایی است که قطعاً در عرصه‌های مختلف تقویت شده و در سال‌های آینده مردم سراسر کشور خبرهای خوشی را از این پیشرفت‌ها خواهند شنید.
سیاری تولید دستگاه‌های اکسیژن‌ساز را در شرایط تحریم و کرونایی از مهمترین دستاوردهای علمی برشمرد و افزود: با طراحی مناسب و کیفیت مطلوب این دستگاه اکسیژن‌ساز روانه بازار شد تا زمینه رفع نیازمندی‌های داخلی و خارجی را مهیا کند.
وی ضرورت استقبال از ایده‌های خلاقانه جوانان را در مسیر خودکفایی کشور یادآور شد و خاطرنشان کرد: دشمنان انقلاب اسلامی به هر وسیله‌ای می‌خواهند تحریم‌ها را علیه ملت ایران تشدید کنند اما به خوبی می‌دانند که این حرکت آنها نتیجه‌ای جز ذلت و خواری‌شان چیزی به همراه نخواهد داشت.
معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد: در عرصه نظامی نیز امروز پیشرفت‌های ما محیرالعقول است و ما پشتیبانی‌های لازم را از سایر کشورها انجام می‌دهیم و حتی توانمندی خود را به اشکال مختلف به رخ رقبای منطقه‌ای و جهانی کشانده‌ایم.