توزیع ۴۵ هزار تن کالای اساسی در استان تهران

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عباس ارشدی افزود: برای تنظیم بازار کالاهای اساسی در ۴ مرحله سال جاری اقدام به تخصیص و عرضه برنج و شکر شده است. ارشدی اضافه کرد: در مرحله نخست در فروردین ماه ۲۳۰۰ تن برنج هندی و تایلندی و ۷۰۰۰ تن شکر، در مرحله […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از شرکت بازرگانی دولتی ایران، عباس ارشدی افزود: برای تنظیم بازار کالاهای اساسی در ۴ مرحله سال جاری اقدام به تخصیص و عرضه برنج و شکر شده است.
ارشدی اضافه کرد: در مرحله نخست در فروردین ماه ۲۳۰۰ تن برنج هندی و تایلندی و ۷۰۰۰ تن شکر، در مرحله دوم در اردیبهشت ماه ۷۱۰۳ تن شکر و ۱۰ هزار و ۱۴۳ تن برنج هندی و تایلندی و در مرحله اجرای طرح ضیافت نیز ۷۳۴۰ تن شکر توزیع شد.
وی از تداوم عرضه کالاهای اساسی شکر و برنج طی ماه‌های خرداد، تی و مرداد خبر داد و گفت: در راستای اجرای مصوبه ستاد تنظیم بازار کشور، ۱۴۲۰ تن شکر، ۱۷۸۷ تن برنج هندی و ۲۲۹۴ تن برنج تایلندی و ۳۱۲ تن برنج پاکستانی از طریق شبکه‌های توزیع در اختیار مردم قرار گرفت.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان تهران افزود: عرضه ۷۲۰ تن برنج تایلندی، ۵۴۱ تن برنج پاکستانی و ۱۱۷۰ تن برنج هندی در شهریور و مهر براساس مصوب ستاد تنظیم بازار تداوم یافت و در قالب طرح نذورات محرم و صفر نیز ۱۳۸۸ تن شکر ۱۱۸۶ تن برنج هندی و ۷۴۶ تن برنج تایلندی و مقدار ۱۴۰۰ تن برنج پاکستانی در اختیار درخواست‌کنندگان و هیات‌های مذهبی قرار گرفت.
ارشدی ادامه داد: در راستای اجرای مصوبات تنظیم بازار کالاهای اساسی تخصیص و عرضه‌ی کالاهای اساسی بر اساس نیاز جامعه عرضه خواهد شد. در حال حاضر با برنامه‌ریزی خوب در تأمین کالاهای اساسی وضعیت این کالاها و میزان ذخایر در شرایط مطلوب است.

منبع : مهر نیوز