توسعه زیرساخت های ورزش از برنامه های دولت سیزدهم است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از مادران و همسران ورزشکاران المپیکی و شهدای ورزشکار مدافع حرم و امنیت گیلان که در سالن شهید نامجو مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) رشت برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: بانوان در ایجاد آرامش و […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، اسدالله عباسی بعد از ظهر سه شنبه در مراسم تجلیل از مادران و همسران ورزشکاران المپیکی و شهدای ورزشکار مدافع حرم و امنیت گیلان که در سالن شهید نامجو مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) رشت برگزار شد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار کرد: بانوان در ایجاد آرامش و حفظ بنیان خانواده نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند.
استاندار گیلان با اشاره به نقش مادران و همسران رزمندگان در دوران دفاع مقدس اشاره کرد و افزود: مادران این مرز و بوم در تربیت فرزندان و پشتیبانی از رزمندگان در دوران دفاع مقدس در همه عرصه‌ها نقش پررنگی داشته‌اند.
وی توجه به ورزش بانوان در جمهوری اسلامی به ویژه در استان گیلان را پر اهمیت عنوان کرد و ادامه داد: ورزشکاران گیلانی و به ویژه بانوان در عرصه‌های بین‌المللی پرچم نظام مقدس جمهوری اسلامی را به اهتزار در آورده و سبب افتخار گیلان و کشور شدند و قطعاً این موفقیت‌ها با حمایت پدران و مادران و دیگر اعضای خانواده ثمربخش بوده است.
وی با بیان اینکه بانوان ایرانی بعد از انقلاب اسلامی به درجات رفیع علمی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی رسیدند گفت: در دوران پهلوی یک پزشک متخصص در حوزه بانوان و زنان وجود نداشته است ولی اکنون در هر مرکز سلامت و بیمارستان‌ها نقش بانوان معین و مشخص است که این امر نشان دهنده حضور ارزشمند بانوان در توسعه کشور در عرصه‌های مختلف علمی و غیر علمی است.
نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه توسعه زیرساخت‌های حوزه ورزش بویژه در بخش بانوان از برنامه‌های عملیاتی و اجرایی دولت سیزدهم است، گفت: ورزش بانوان با رویکرد حضور موفق در عرصه‌های ملی و بین المللی توسعه می‌یابد.
استاندار گیلان با اشاره به اختصاص سالن‌های ورزشی به بانوان و توسعه زیرساخت‌های ورزش این قشر در استان، افزود: در استان گیلان سالن‌های ورزشی و استخرهای ویژه بانوان در اختیار این قشر قرار گرفته است و برخی از سالن‌ها هم نوسازی شده اند.
وی اضافه کرد: توجه به ورزش بانوان زمینه ساز حضور موفق در عرصه‌های ملی و جهانی و کسب مدال در عرصه‌های بین المللی است.
گفتنی است؛ از ۲۲ نفر از بانوان ورزشکار موفق، مادران و همسران ورزشکاران المپیکی و شهدای ورزشکار مدافع حرم و امنیت گیلان تجلیل بعمل آمد.

منبع : خبرگزاری مهر