توضیح فیفا در مورد انجام تعویض ششم پیکان/ بازبینی قضاوت داور دربی

حسن کامرانی فر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، درباره انجام ۶ تعویض از سوی تیم فوتبال پیکان در جریان پیروزی دو بر یک این تیم مقابل سایپا گفت: در همین روزهای ابتدایی که به تازگی کارم را در فدراسیون آغاز کرده‌ام باید بگویم همه چیز را به طور شفاف اعلام خواهیم کرد و دلیلی […]

حسن کامرانی فر در گفتگو با خبرنگار سردبیر پرس، درباره انجام ۶ تعویض از سوی تیم فوتبال پیکان در جریان پیروزی دو بر یک این تیم مقابل سایپا گفت: در همین روزهای ابتدایی که به تازگی کارم را در فدراسیون آغاز کرده‌ام باید بگویم همه چیز را به طور شفاف اعلام خواهیم کرد و دلیلی برای مماشات درباره تیم‌ها نیست.
سرپرست دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال که به تازگی فعالیت خود را آغاز کرده است افزود: در بازی شب گذشته پیکان تهران و سایپا مواردی پیش آمده است که آن را مورد بررسی قرار داده‌ایم. قوانین جاری فدراسیون فوتبال که منبع آن از فیفا است نیز در این باره صحبت کرده است. باید درباره این موضوع به صراحت به کلمات کلیدی در قوانین فیفا اشاره کنم.
او ادامه داد: وقتی تیمی از یک بازیکن اضافه یا تعویض اضافی در ترکیب خودش بهره می‌برد باید تأثیر آن فرد اضافی را در زمین مسابقه سنجید. اگر بازیکنی به عنوان تعویض ششم بازی کرده است باید میزان تأثیرگذاری‌اش در زمین مسابقه را بررسی کرد. اگر او گل زده باشد یا مانع از گل خوردن تیمش شود یا اینکه چند بار لمس توپ داشته است روی تصمیم درباره قضاوت آن تأثیرگذار خواهد بود.
کامرانی فر تاکید کرد: ما نیز همین کار را در ارائه گزارش خود به دبیرکل فدراسیون لحاظ می‌کنیم. میزان تأثیرگذاری تعویض ششم پیکان در بازی با سایپا مورد اهمیت است که به آن اشاره خواهیم کرد.

سرپرست دپارتمان داوری درباره اعتراض استقلال و پرسپولیس به داوری دربی ۹۵ پایتخت که با برد یک بر صفر سرخپوشان پایتخت همراه بود تاکید کرد: امروز پرونده دربی را مورد بررسی قرار می‌دهیم و خیلی فوری هم جزئیات آن را اعلام خواهیم کرد تا منتشر شود.‌