تولید ۱۱ درصد گندم کشور در کردستان

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کردستان، فریدون حامدی اظهار کرد: در سال زراعی جاری سه استان کشور بیش از یک میلیون تن گندم تولید و تحویل مراکز خرید داده اند که یکی از آنها استان کردستان است. وی افزود: بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در کشور به ترتیب مربوط […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی کردستان، فریدون حامدی اظهار کرد: در سال زراعی جاری سه استان کشور بیش از یک میلیون تن گندم تولید و تحویل مراکز خرید داده اند که یکی از آنها استان کردستان است.
وی افزود: بیشترین میزان خرید تضمینی گندم در کشور به ترتیب مربوط به استان‌های خوزستان، کردستان و فارس است.
حامدی خاطرنشان کرد: تاکنون یک میلیون و ۱۵۰ هزار تن گندم مازاد برنیاز از کشاورزان استان خریداری شده است.
مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی کردستان میزان تولید گندم در استان را یک میلیون و ۳۲۰ هزار تن اعلام کرد و گفت: ارزش میزان گندم تحویل داده شده به مراکز خرید هم بیش از ۱۷۲ هزار میلیارد ریال است.
حامدی افزود: در سال جاری ۵۸۹ هزار و ۵۰۰ هکتار از مزارع استان به کشت گندم اختصاص یافت که از این میزان ۵۵۷ هزار هکتار دیم و ۳۲ هزار و ۵۰۰ هکتار آن هم آبی بود.
وی افزود: در سال زراعی جاری در هر هکتار از اراضی دیم زیرکشت گندم به طور متوسط ۲ تن و ۱۰۰ کیلوگرم و در هر هکتار از اراضی آبی هم پنج تن محصول برداشت شده است.
حامدی اظهار داشت: گندم استان با توجه به استفاده از ارقامی هم چون میهن، پیشگام، حیدری، باران، واران، صدرا، رصد، هشترود، اوحدی، آذر ۲، هما و سرداری از کیفیت لازم برخوردار است.

منبع : مهر نیوز