تولید ۱۴۰ میلیون کیلووات‌ ساعت انرژی در نیروگاه‌های تجدیدپذیر کشور

به‌گزارش روزچهارشنبه سردبیر پرس از وزارت نیرو، آخرین وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور حاکی از آن است که در فروردین‌ماه امسال با تولید حدود ۱۴۰ میلیون‌ کیلووات‌ ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور، از انتشار ۹۱ هزار تن گاز گلخانه‌ای و همچنین ۶۰۰ تُن آلاینده‌های محلی جلوگیری شد. تولید این میزان انرژی تجدیدپذیر موجب صرفه‌جویی ۳۱ […]

به‌گزارش روزچهارشنبه سردبیر پرس از وزارت نیرو، آخرین وضعیت توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر در کشور حاکی از آن است که در فروردین‌ماه امسال با تولید حدود ۱۴۰ میلیون‌ کیلووات‌ ساعت انرژی تجدیدپذیر در کشور، از انتشار ۹۱ هزار تن گاز گلخانه‌ای و همچنین ۶۰۰ تُن آلاینده‌های محلی جلوگیری شد.
تولید این میزان انرژی تجدیدپذیر موجب صرفه‌جویی ۳۱ میلیون لیتری آب در فروردین‌ماه شد که صرفه‌جویی در مصرف سوخت‌های فسیلی به میزان ۴۰ میلیون مترمکعب معادل گاز طبیعی را محقق کرده است.
اکنون توسعه مولدهای تجدیدپذیر مختص مشترکان با استقبال خوبی همراه بوده، به‌طوری‌که تا پایان فروردین‌ماه پنج‌هزار و ۱۲ مولد خورشیدی و بادی با مجموع ظرفیت ۶۹ هزار و ۳۲۰ کیلووات توسط مشترکان برق با همکاری شرکت‌های توزیع نیروی برق استانی به بهره‌برداری رسیده‌ است.
به گزارش سردبیر پرس، اسفندماه پارسال سازمان انرژی‌های تجدید پذیر و بهره‌وری برق ایران اعلام‌کرد: ظرفیت نصب شده انرژی‌های تجدیدپذیر به بیش از ۹۲۰ مگاوات رسیده است.