توهین‌های نژادپرستانه به اومتیتی صدای رئیس فیفا را درآورد

 ساموئل اومتیتی در جریان بازی لچه و لاتزیو در معرض شعارهای نژادپرستانه هواداران حریف قرار گرفت که این موضوع صدای رئیس فیفا را درآورد. به گزارش ایرنا، چند سال اخیر، توهین‌های نژادپرستانه علیه بازیکنان رنگین‌پوست فوتبال شایع شده است که تازه‌ترین آن، ساموئل اومتیتی است که در ایتالیا مورد حرف‌های نژادپرستانه قرار گرفت. موضوعی که […]

 ساموئل اومتیتی در جریان بازی لچه و لاتزیو در معرض شعارهای نژادپرستانه هواداران حریف قرار گرفت که این موضوع صدای رئیس فیفا را درآورد.
به گزارش ایرنا، چند سال اخیر، توهین‌های نژادپرستانه علیه بازیکنان رنگین‌پوست فوتبال شایع شده است که تازه‌ترین آن، ساموئل اومتیتی است که در ایتالیا مورد حرف‌های نژادپرستانه قرار گرفت.
موضوعی که به‌تازگی در جریان بازی تیم لچه مقابل لاتزیو در ورزشگاه ویا دل ماره رم که با نتیجه ۲ بر ۱ به نفع لچه به پایان رسید، تکرار و ساموئل اومتیتی به همراه لامک باندا با توهین‌های نژادپرستانه هواداران لاتزیو روبه‌رو شد که به دنبال این اتفاق، با دخالت گوینده ورزشگاه در واکنش به این شعارهای نژادپرستانه، بازی برای دقایقی متوقف شد.
بااین‌حال اومتیتی عملکرد خوبی را از خود در بازی مقابل لاتزیو به نمایش گذاشت و نقش مهمی در پیروزی تیمش ایفا کرد.
رئیس باشگاه لچه نیز در پایان بازی، به درون زمین رفت و اومتیتی را درحالی‌که اشک می‌ریخت در آغوش گرفت.
او اظهار داشت که اومتیتی پس از وقفه به وجود آمده در حین بازی، درخواست کرده بود مسابقه هر چه زودتر ازسرگرفته شود تا با عملکرد خود، پاسخ این توهین‌ها را بدهد.
روزنامه ایتالیایی «گازتا دلو اسپورت» در بازتاب این خبر، گزارش داد که پس از پیروزی ۲-۱ لچه مقابل لاتزیو، ‌ اومتیتی ‌فرانسوی با اشک زمین را ترک کرد و ‌با انتشار پیامی در اینستاگرام نوشت: فقط فوتبال، سرگرمی، شادی. بقیه چیزها به حساب نمی آیند.
توهین‌های نژادپرستانه به اومتیتی، واکنش تند جیانی اینفانتینو رییس فیفا را برانگیخت و از هواداران خواست تا دهان همه نژادپرستان را ببندند.
اینفانتینو با انتشار پستی در شبکه‌های اجتماعی حمایت خود را از اومتیتی ‌و باندای زامبیایی نشان داد و در کنار عکسی از اومتیتی ‌و باندا نوشت: همبستگی با ساموئل اومتیتی ‌و لامک باندا. بیایید با صدای بلند و واضح فریاد بزنیم نه به نژادپرستی. باشد که اکثریت قریب به اتفاق هواداران که افراد خوبی هستند، بایستند تا همه نژادپرستان را یک بار برای همیشه ساکت کنند.