توهین و ضرب و جرح جزو جرائم نخست آذربایجان شرقی است

به گزارش سردبیر پرس، امان اله فیض الهی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری عجب شیر، گفت: ایجاد اعتماد و کوتاه کردن فرایند رسیدگی به پرونده‌ها جزو اولویت دستگاه قضائی است که رهبری هم به آن تاکید دارند. معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان افزود: پرونده‌های قضائی افزایش داشته است ولی با این حال […]

به گزارش سردبیر پرس، امان اله فیض الهی در مراسم تودیع و معارفه رئیس دادگستری عجب شیر، گفت: ایجاد اعتماد و کوتاه کردن فرایند رسیدگی به پرونده‌ها جزو اولویت دستگاه قضائی است که رهبری هم به آن تاکید دارند.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان افزود: پرونده‌های قضائی افزایش داشته است ولی با این حال شهرستان عجب شیر، جزو شهرستان‌های پاک به حساب می‌آید.
فیض الهی با اشاره به اینکه قانونگذار می‌تواند با یک قانون تعداد پرونده‌های ورودی به دادگاه را کم کند، خاطرنشان کرد: از ۸۰۰ هزار پرونده قضائی استان در سال گذشته ۱۰۰ هزار پرونده مربوط به دیگر ادارات بود.
وی برخورد شدید با کسانی که اعتماد مردم را سلب می‌کنند را خواستار شد و افزود: با مفسدان باید با شدت و قاطعیت برخورد شود.
معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان ادامه داد: میزان رضایت از دادگستری عجب شیر زیاد و به همین خاطر تعداد مراجعه کنندگان عجب شیری به مرکز استان کم است.
فرماندار شهرستان عجب شیر نیز در این مراسم ضمن قدردانی از خدمات صادقانه رئیس سابق دادگستری شهرستان اظهار امیدواری کرد: رئیس جدید دادگستری شهرستان، مایه خیر و برکت باشد.
عادل اصغرپور وظیفه دستگاه قضائی را برقراری عدالت دانست و گفت: مردم قضات خوبی هستند و آثار و خدمت مسئولان را سال‌ها در ذهن خود ثبت می‌کنند و باید با تلاش و برنامه ریزی در حیطه وظایف اداری خود به خوبی انجام وظیفه کنیم.
وی اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی شهرستان با اعتقاد به استقلال دستگاه قضائی ضمن حفظ این استقلال و اقتدار و همکاری و همدلی با دستگاه قضائی، همواره از مداخله در دستگاه قضائی پرهیز خواهند کرد.
فرماندار عجب شیر با بیان این مطلب که همکاری و تعامل قوه مجریه و قوه قضائیه با یکدیگر می‌تواند رضایتمندی مردم را به دنبال داشته باشد، اظهار داشت: من به عنوان نماینده دولت در شهرستان در این راه از هیچ کوششی فروگذار نخواهم کرد.
در این آئین حجت الاسلام محمد جباری به عنوان رئیس دادگستری عجب شیر منصوب و از خدمات سه ساله فرهاد خاکپور تجلیل شد.