تک نرخی شدن ارز بهترین راه حل مدیریت بازار است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد سبزی در نشست با رئیس جهاد کشاورزی ساوه گفت: در شرایط فعلی بهترین روش برای کنترل بازار ارز و تأمین درست کالاهای اساسی، تک نرخی شدن ارز است. اگر تک نرخی شدن ارز صورت گیرد؛ کشور در تأمین کالاهای اساسی دچار مشکل نمی‌شود و دولت می‌تواند این […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمد سبزی در نشست با رئیس جهاد کشاورزی ساوه گفت: در شرایط فعلی بهترین روش برای کنترل بازار ارز و تأمین درست کالاهای اساسی، تک نرخی شدن ارز است. اگر تک نرخی شدن ارز صورت گیرد؛ کشور در تأمین کالاهای اساسی دچار مشکل نمی‌شود و دولت می‌تواند این کالاها را به مصرف کننده واقعی اختصاص دهد.
وی افزود: سیاست مجلس شورای اسلامی درباره مدیریت مؤثر ارز در بازار تک نرخی کردن ارز در کشور است، زیرا این مورد هم می‌تواند شفافیت به همراه داشته باشد و هم می‌تواند مانع از فساد و تخلفات ارزی در کشور شود.
نماینده مردم ساوه زرندیه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: قوانین خوبی در مجلس از جمله خرید تضمینی محصولات کشاورزی و قانون جامع امنیت غذایی به تصویب رسیده است با توجه به اینکه نهاده‌های کشاورزی افزایش قیمت پیدا کرده است خرید تضمینی گندم، کشت این محصول راهبردی و مهم به صرفه نیست و از سوی دیگر عدم کشت گندم باعث نیاز شدید به واردات گندم در آینده خواهد بود از این رو نمایندگان خواستار افزایش قیمت تضمینی گندم شدند.
به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، محدودیت موجود در نهاده‌های دامی؛ کانال‌های آب روستایی؛ سهمیه پایین تجهیزات و ادوات کشاورزی؛ تخصیص پایین سوخت؛ لزوم سند دار شدن اراضی کشاورزی؛ عدم توجیه اقتصادی سودهای بانکی؛ بحث کمبود نیرو بخشی از مشکلات مطرح شده از سوی رئیس جهاد کشاورزی ساوه در این جلسه بود.

منبع : مهر نیوز