ثبت رشد صنایع بورسی در فروردین ۱۴۰۰

شاخص تولید صنعتی شرکت‌های بورسی سال ۱۴۰۰ را با رشد مثبت شروع کرد که بخش قابل توجه از این رشد به دلیل رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی بوده است‌. به گزارش سردبیر پرس، طبق اطلاعات پژوهشکده پولی و بانکی، شاخص تولید صنعتی در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۴٫۳ […]

شاخص تولید صنعتی شرکت‌های بورسی سال ۱۴۰۰ را با رشد مثبت شروع کرد که بخش قابل توجه از این رشد به دلیل رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی بوده است‌.
به گزارش سردبیر پرس، طبق اطلاعات پژوهشکده پولی و بانکی، شاخص تولید صنعتی در فروردین ماه ۱۴۰۰ نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۲۴٫۳ درصد رشد داشته که دلیل چنین رشد بالایی کاهش قابل توجه تولیدات صنعتی در فرودین ۱۳۹۹ به دلیل شیوع کرونا بوده است.
البته شاخص تولید صنعتی در فروردین ۱۴۰۰ نسبت به فروردین ۱۳۹۸ ،۹٫۵ درصد و نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۷ حدود ۰٫۶درصد افزایش داشته است.
بخش قابل توجه رشد مثبت در فروردین ماه به دلیل رشد قابل توجه تولید در صنعت خودروسازی است که شاخص تولید این صنعت در این ماه نسبت به فروردین ماه ۱۳۹۹ بیش از ۱۰۰ درصد رشد داشته است.
نکته حائز اهمیت است، رشد فروش صنعت خودروسازی در فروردین ۱۴۰۰ از رشد تولید بیشتر شده است.
همچنین، در فروردین ماه تولید در چهار صنعت بزرگ کشور چون محصولات شیمیایی، فلزات اساسی، خودروسازی و صنایع غذایی که بیش از ۷۰ درصد از تولید صنعتی کشور را شامل می‌شود، نسبت به سال قبل رشد قابل توجهی داشته است، اما هنوز سطح تولید هیچ یک از این صنایع به فروردین ۱۳۹۷ نرسیده است.
انتهای پیام