جابجایی۸۵ درصدی کالاهای کانتینری در بندر شهید رجایی

به گزارش سردبیر پرس، حمید رضا پور رجبی با اشاره به اینکه بندر شهید رجایی ۳۰ دستگاه گنتری کرین دارد، افزود: ارتقاء مکانیزم عملکرد تجهیزات بندری استان با اتکا به دانش بومی و کابل‌های ترولی جرثقیل کانتینری را با تلاش متخصصان داخلی با موفقیت در سی روز کاری انجام دادند. وی گفت: مجموعه تیم فنی […]

به گزارش سردبیر پرس، حمید رضا پور رجبی با اشاره به اینکه بندر شهید رجایی ۳۰ دستگاه گنتری کرین دارد، افزود: ارتقاء مکانیزم عملکرد تجهیزات بندری استان با اتکا به دانش بومی و کابل‌های ترولی جرثقیل کانتینری را با تلاش متخصصان داخلی با موفقیت در سی روز کاری انجام دادند.
وی گفت: مجموعه تیم فنی بندر شهید رجایی با بهره گیری از دانش بومی و استفاده از محصولات داخلی در بسیاری از زمینه‌ها شامل دانش طراحی، ساخت و تعمیرات تجهیزات استراتژیک بندری به اقدامات قابل توجهی دست یافته اند.
پور رجبی افزود: چنین رویکردی به ساخت و ارتقاء مکانیزم‌های عملکردی در تجهیزات استراتژیک بندری شامل جرثقیل‌های تخلیه و بارگیری کانتینر (گنتری کرین) منجر شده که علاوه بر اشتغالزایی باعث کاهش خروج ارز از کشور شده است.
معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی گفت: اعتبار اجرایی پروژه جرثقیل ابر سازه هزار و ۷۰۰ تنی بالغ بر ۴۰ میلیارد ریال است که این اقدام مهم را با رعایت الزامات ایمنی با ۲ هزار نفر ساعت کار به پایان رساندند.