جابجایی ۱۴هزار زائر رضوی از طریق ناوگان حمل و نقل آذربایجان‌شرقی

به گزارش سردبیر پرس، اورجعلی علیزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این بازه زمانی هشت هزار و ۴۸۶ زائر با ۳۹۳ سرویس اتوبوسی به مشهد مقدس اعزام شده و پنج هزار و ۵۹۶ زائر با ۱۷۹ سرویس اتوبوس به استان بازگردانده شدند. وی اظهار کرد: تیمی از همکاران این اداره کل به […]

به گزارش سردبیر پرس، اورجعلی علیزاده روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: در این بازه زمانی هشت هزار و ۴۸۶ زائر با ۳۹۳ سرویس اتوبوسی به مشهد مقدس اعزام شده و پنج هزار و ۵۹۶ زائر با ۱۷۹ سرویس اتوبوس به استان بازگردانده شدند.
وی اظهار کرد: تیمی از همکاران این اداره کل به سرپرستی رئیس اداره حمل و نقل مسافر در زمان اجرای طرح در پایانه مسافری مشهد برای تسهیل روند خدمات رسانی به زائران حرم رضوی استان مستقر شده و برنامه ریزی های لازم برای بازگشت زوار انجام دادند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای آذربایجان شرقی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری استان شامل رانندگان حمل و نقل عمومی، مدیران عامل و دست اندرکاران شرکت‌ها و مؤسسات حمل و نقل عمومی و همکاران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان در طرح جابجایی زائران اربعین حسینی نیز از تاریخ ۲۷ مرداد تا ۲۵ شهریور حدود ۶۳ هزار نفر مسافر را به مرز مهران و بالعکس جابجا کردند.
علیزاده، ادامه داد: در جریان اعزام زائران به مرز مهران و در قالب یک هزار و ۴۸۵ سفر، ۳۰ هزار و ۵۰۲ نفر با استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی استان به این مرز و در بازگشت نیز در قالب ۹۹۰ سفر، ۳۱ هزار و ۶۸۰ زائر از طریق این ناوگان از مرز مهران به استان منتقل شدند.
وی یادآور شد: ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر استان در زمان کنونی دارای ۶۴۴ اتوبوس، یک هزار و ۲۲۷ مینی بوس و ۷۹۶ سواری کرایه بوده و ۱۲۵ شرکت و مؤسسه مسافری نیز در این زمینه فعالیت می‌کنند.

منبع : مهر نیوز