جانبازان وعده شکست آلمان را دادند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پیش از ساعت ده صبح امروز بود که در خیابان فردوسی و حوالی چهارراه استانبول ده‌ها اتوبوس و مینی‌بوس ویژه جانبازان و معلولین، صدها تن از ایثارگران و جانبازان کشورمان را به تجمعی در مقابل سفارت آلمان رساندند. جانبازان شیمیایی، نخاعی، ویلچری- کانادین، قطع عضو و آسیب‌دیدگی‌های خاص به همراه […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، پیش از ساعت ده صبح امروز بود که در خیابان فردوسی و حوالی چهارراه استانبول ده‌ها اتوبوس و مینی‌بوس ویژه جانبازان و معلولین، صدها تن از ایثارگران و جانبازان کشورمان را به تجمعی در مقابل سفارت آلمان رساندند.
جانبازان شیمیایی، نخاعی، ویلچری- کانادین، قطع عضو و آسیب‌دیدگی‌های خاص به همراه خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران در مقابل سفارت آلمان گرد هم آمده بودند تا اعتراض خود را به عملکرد و رفتارهای مغرضانه دولت آلمان در حوادث اخیر نشان دهند.
این تجمع که اجتماع بزرگ ایثارگران علیه بانیان آشوب و عملیات تروریستی حرم شاهچراغ نام داشت؛ با شرکت صدها نفر از جانبازان و ایثارگران و خانواده‌های شهدا همراه بود.
پیش از آن تنها عده‌ای از مردم در مقابل صرافی‌ها برای خرید دلار آمده بودند و کمی پیاده روها شلوغ بودند؛ اما جمعیت ایثارگر و جانباز به حدی بود که علاوه بر پیاده رو های اطراف خیابان هم مملو از جانبازان و ایثارگران شده بود؛ افرادی که می‌خواستند در مقابل سفارت آلمان بایستند و پلاکاردهایشان را رو به سفارت و مردم نشان دهند.
به کمک داربست هم استیجی برای سخنران‌ها آماده شده بود.
یکی از این جانبازان در گفت و گو با خبرنگار سردبیر پرس گفت: آلمان همیشه علیه ایران و جمهوری اسلامی دشمنی داشته است. زمان جنگ که تجهیزات نظامی و شیمیایی به صدام فروخت و بعد از آن هم از راه سیاسی و اقتصادی به ایران اسلامی حمله کرد.
این جانباز با اشاره به سیاست‌های خصمانه آلمان در ماجرای میکونوس گفت: همان طور که ما در سال ۷۲ موفق شدیم آلمان را مجبور به عذرخواهی کنیم تا سفیرش را بتواند مجدداً به ایران برگرداند، این بار هم سیاست‌های کثیف آلمان را شکست خواهیم داد.
جانباز دیگری به صف مردم مقابل صرافی‌ها برای گرفتن دلار اشاره کرد و گفت: ما همه از مشکلات اقتصادی خبر داریم خودمان هم هزار مشکل داریم اما این دلیل نمی‌شود که دشمن را با اقدامات خودمان شاد کنیم. این حرکات نه اقتصاد را سامان می‌دهد و نه دوایی برای درد مردم است. این غربی‌ها ایران و اسلام را نمی‌خواهند.

ایثارگر دیگری در سخنرانی تجمع گفت: کسانی که قرآن را نمی‌شناسند و از فرهنگ ایثار و شهادت اطلاعی ندارند بازنده تاریخ هستند. آلمانی‌ها نباید اشتباهات گذشته خود را مرتکب شوند. آلمان و کشورهای غربی نباید همه دارایی‌های خود را به میدان بیاورند. تمام سرمایه خود را نباید در اختیار تعدادی وطن فروش و ضدانقلاب به کار گیرند.
در این میان یکی از جانبازان نابینا هم که در محل سخنرانی این تجمع مقابل درب سفارت حاضر شده بود خطاب به آلمانی‌های حاضر در سفارت گفت: شما همه دارایی خود را در این جنگ ترکیبی به کار بردید اما اشتباه کردید. همه کشورهای غربی با همه سرمایه‌هایی که دارند میلیاردها تومان هزینه کردند و هفت هزار میلیارد دلار ضرر دادند و برای این آشوب‌ها هزینه کردند.

این جانباز افزود: اگر ما قدرتمند نبودیم کشورهای غربی این میزان هزینه نمی‌کردند. آنها این میزان حمایت کردند اما تعداد کسانی که به خیابان آمدند به یک درصد جمعیت کشور هم نمی‌رسد.
جانباز دیگری به خبرنگار سردبیر پرس گفت: خیلی‌ها به نیروی انتظامی توهین کردند. در حالی که این‌ها سربازان امنیت کشور هستند. اگر پلیس تخریب شود دیگر امنیتی نخواهد نبود.
پس از سخنرانی جانبازان و ایثارگران و سر دادن شعار علیه دولت‌های آمریکا، انگلیس، آلمان و رژیم صهیونیستی قطعنامه پایانی این تجمع در هفت بند قرائت شد.
هفت بند این قطعنامه عبارتند از:
۱- ما وحدت و انسجام ملی خود را ذیل مکتب امامین انقلاب، منافع ملی و منشور گام دوم مقام معظم رهبری و فرهنگ ایثار و شهادت تعریف می‌نمائیم.
۲- ما در این مکان برای محکوم کردن بانیان آشوب و عملیات تروریستی در حرم حضرت احمد بن موسی (ع) شاهچراغ اجتماع نموده ایم تا مثلث شوم عبری – غربی – در مأموریت نیابتی آلمان را رسوا نمائیم.
۳- ما تردید نداریم آنانی که طی هفته‌های اخیر با تحریکات خود زمینه‌ساز و مشوق آشوبگران شدند؛ دستشان در خون شهدای واقعه تروریستی حرم مطهر احمد بن موسی شاهچراغ شیراز آغشته بوده و ملت ایران هرگز آنان را نخواهد بخشید.
۴- ما با احترام به ملت‌های آزاده و عدالت‌خواه جهان واکنش اعتراض آمیز مردم اروپا به ویژه آلمان را علیه سیاست‌های مخرب و مداخله‌جویانه دولت‌هایشان خواستاریم.
۵- ما انقلاب اسلامی را مهد شکوفایی استعدادها و رسیدن به قله‌های بلند علم و تربیت نسل بالنده دانشجویان و دانش آموزان و نخبگان دانسته و هرگونه رفتاری را که مانع پیشرفت این عزیزان گردد محکوم می‌نمائیم.
۶- ما با تمام وجود جایگاه و مقام زن را در خانواده و در جامعه در عرصه‌های مختلف باور داشته و در حقیقت زن را مظهر جلال و جمال الهی دانسته و افق روشن منزلت بانوان را در تحقق این کلام مقام معظم رهبری (مدظله العالی) می‌دانیم که فرمودند: تثبیت و نهادینه سازی الگوی زن مسلمان با تمسک به الگوهای برجسته دینی و غلبه بر فرهنگ منحط غرب مأموریتی مهم و کلان است.
۷- ما از سران سه قوه می‌خواهیم با درک عمیق از اهمیت و تأثیر فضای مجازی، مطالبه مقام معظم رهبری که فرمودند دشمن از لحاظ فضای مجازی، آرایش جنگی گرفته است؛ و ملت ایران باید در مقابل این دشمن آرایشی مناسب بگیرد.
گفتنی است آنالنا بائربوک وزیر خارجه آلمان پیش از این اعلام کرده بود برلین محدودیت‌های ورود به آلمان برای ایرانی‌ها را فراتر از بسته تحریمی اتحادیه اروپا تشدید می‌کند.
وزیر خارجه آلمان همچنین ضمن طرح ادعاهای بی‌اساس ضد ایرانی، در ادامه حمایت مقامات غربی از اغتشاشات اخیر در ایران مدعی شد نمی‌توان روابط را به روال معمول با ایران ادامه داد.
منبع : مهر نیوز