جایگاه محکم و مستحکم قرآن هنوز درک نشده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در اختتامیه سی امین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج اظهار کرد: جوانانی که وجودشان ظرف قرآن شده بسیار لذت بخش هستند. وی با اشاره به اینکه قرآن کریم زوایای مختلف دارد، تصریح کرد: این زوایا از بحث های لفظی و ادبی قرآن در مسائل فصاحت […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، آیت‌الله سید علیرضا عبادی در اختتامیه سی امین دوره مسابقات قرآن و عترت بسیج اظهار کرد: جوانانی که وجودشان ظرف قرآن شده بسیار لذت بخش هستند.
وی با اشاره به اینکه قرآن کریم زوایای مختلف دارد، تصریح کرد: این زوایا از بحث های لفظی و ادبی قرآن در مسائل فصاحت و بلاغت، از بحث های جهان شناسی قرآن و موضوعات انسان شناسی و فلسفی و سیاسی قرآن، تمدن سازی و بحث های خودسازی اخلاق و عرفان را شامل می‌شود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: بنابراین قرآن تنها به اسم برای مسلمین نبوده بلکه کتابی برای انسان است.
عبادی افزود: در همه این زوایای مطرح شده و بحث های تحصصی قرآن حرف اول را می زند و حتی افرادی که مسلمان نیستند نمی توانند آن را انکار کنند.
وی با اشاره به جایگاه قرآن گفت: زوایای قرآن این گونه بوده که هر فرد در تخصص خودش از آن استفاده می کند.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی بیان کرد: خوشا به حال نظام مقدس جمهوری اسلامی که در یک مقطع بسیار خطرناک که بحث وجود و عدم اسلام بود، نقشی را پیاده کرد که برای جهان الگویش بسیجی مسلمان است.
عبادی با بیان اینکه همه افراد می توانند از قرآن در ابعاد مختلف بهره مند شوند، یادآور شد: اما نزول قرآن برای هیچکس نیست.
وی اضافه کرد: قرآن تنها برای بحث های نظری که مهم بوده نازل نشده بلکه قرآن برنامه زندگی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه دین یعنی برنامه زندگی و دنیا تمامش قانون بوده و هیچ چیزی لغو خلق نشده که این همان دین است، تصریح کرد: همه چیز دین دارد بنابراین آیا می شود انسان دین نداشته باشد.
عبادی بیان کرد: آنچه که به عنوان دین در دنیا تعریف شده ابزار تحریف شده ای برای غربی ها بوده تا آنها را به اهدافشان برساند ولی تنها قرآن با همه آنها فرق دارد و در واقع حقیقت دین در اسلام، مکتب اهل بیت (ع) است.
وی تصریح کرد: آنچه را که قرآن برای آن نازل شده یعنی برنامه کارمان از مبدا تا مقصد است.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه قرآن شفای دردهای جامعه انسانی است، متذکر شد: منتها ما دنبال اصلاح دردهایمان نیستیم وگرنه درست می شد.
عبادی بیان کرد: مسئله فلسطین مظلوم و از طرف دیگر شورای بی‌المللی به اسم حقوق بشر همه به جای خود ولی مشکل اصلی مربوط به مسلمانان است.
وی ادامه داد: ۷۵ کشور به اسم اسلامی نامی گذاشتند به نام همکاری اسلامی که در واقعاگر موضعی که نظام جمهوری اسلامی داشته را می گرفتند همه مشکلات حل بود.
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی یادآور شد: اگر چه این جنایات به سرکردگی آمریکا و اروپای ظالم انجام می شود اما به طور غیرمستقیم مسلمانان نیز در این موضوع مقصر هستند به طوری که اگر همه مسلمانان با یکدیگر متحد شوند بدون شک استکبار جهانی نابود خواهد شد.
عبادی خاطرنشان کرد: متاسفانه مسلمانان خون مظلومان را هدر می دهند چون جایگاه محکم و مستحکم قرآن را درک نکرده اند.