جریان مقاومت فلسطین نباید احساس تنهایی کند

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمدرضا خسروی در خطبه‌های امروز نماز جمعه داراب با اشاره به دوم اردیبهشت، سالروز صدور فرمان امام خمینی برای تأسیس بزرگترین نیروی حافظ انقلاب اسلامی اظهار کرد: سپاه پاسداران نیرویی است که در طول چهل سال گذشته مهمترین و بیشترین نقش‌ها را در حراست از انقلاب اسلامی ایفا […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام محمدرضا خسروی در خطبه‌های امروز نماز جمعه داراب با اشاره به دوم اردیبهشت، سالروز صدور فرمان امام خمینی برای تأسیس بزرگترین نیروی حافظ انقلاب اسلامی اظهار کرد: سپاه پاسداران نیرویی است که در طول چهل سال گذشته مهمترین و بیشترین نقش‌ها را در حراست از انقلاب اسلامی ایفا کرده است.
وی افزود: طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه برای پاسداری از آرمان‌ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و هرجا که برای حفظ تمامیت ارضی به حضورسپاه نیاز بوده است، آنجا مشارکت داشته است، به همین جهت است که آمریکا در سالیان اخیر راهبرد شوم «سپاه هراسی» را جزو راهبردهای کلان و مستمر خود قرار داده است.
خطیب جمعه داراب با بیان اینکه سپاه یک نیروی واکنش سریع مردمی و انقلابی در همه جا و همیشه بوده است، تاکید کرد: سپاه، زمینه‏ ساز تشکیل و مشاور امین و هدایتگر اصلی نیروهای مختلف مقاومت در جهان اسلام بوده و رشد تفکر مقاومت بستگی به این نیروی الهی داشته است‌.
حجت الاسلام خسروی ابراز کرد: سپاه با داشتن قرارگاه‌های سازندگی و دیگر قرارگاه‌ها امروز نماد کارآمدی و سازندگی و عمران و آبادانی ایران انقلابی
است.او ابراز کرد: امروزه علاوه بر آرامش بخشی سپاه در عرصه امنیت داخلی و خارجی، چشم امید مردم ایران در حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله و شیوع بیماری و … به حضور سریع و منسجم و فراگیر سپاه و بسیج مستضعفیناینها و نمونه‌های بسیار دیگر موجب شده است تا امام راحل چنین بگویند که؛ اگر سپاه نبود، کشور نبود و بفرمایند که من از سپاه راضی هستم و به هیچ وجه نظرم بر نمی‌گردد.
امام جمعه داراب در بخش دیگری از خطبه‌های خود با تاکید بر اینکه باید روز قدس امسال را باشکوه‌تر برگزار کنیم، یادآور شد: بعد از دو سال تعطیلی راهپیمایی‌های ۲۲ بهمن و روز قدس این اولین راهپیمایی سراسری است که انجام می‌شود.
خسروی همچنین به مسائل منطقه‌ای نیر گریزی زد و افزود: شرایط منطقه و به‌ویژه فلسطین و التهابات و حوادثی که در کرانه غربی رود اردن و غزه درحال وقوع است، بر مظلومیت مردم سلحشور و مقاوم فلسطین افزوده است.
او ادامه داد: توطئه عادی‌سازی روابط توسط برخی کشورهای عربی و حتی ترکیه، باعث خشم و انزجار مردمی شده است که بیش از ۷۰ سال است با اشغالگران صهیونیست و اربابان آمریکایی و اروپایی و همراهان مرتجع عربی‌شان در حال مبارزه و مقابله هستند و اکنون بیش از هر زمان به این حمایت سراسری – آن‌هم از خاستگاه روز قدس و کشور محوری مقاومت؛ ایران انقلابی- نیاز دارند. نباید بگذاریم جوانان دلاور فلسطین و مقاومت فلسطین احساس تنهایی و غربت کند.

منبع : مهر نیوز