جزئیات ترکیدگی لاستیک هواپیمای کاسپین در فرودگاه مشهد

مهدی علیاری مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی کاسپین در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس از ترکیدگی لاستیک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ معلتق به این شرکت در پرواز ساعت ۲۲:۴۰ دیشب دوشنبه ۲۹ فروردین اصفهان-مشهد هنگام لندینگ و نشست هواپیما بر روی باند خبر داد. وی افزود: این پرواز ١۴۵ مسافر داشت که خوشبختانه هیچ حادثه […]

مهدی علیاری مدیر روابط عمومی شرکت هواپیمایی کاسپین در گفت وگو با خبرنگار سردبیر پرس از ترکیدگی لاستیک هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ معلتق به این شرکت در پرواز ساعت ۲۲:۴۰ دیشب دوشنبه ۲۹ فروردین اصفهان-مشهد هنگام لندینگ و نشست هواپیما بر روی باند خبر داد.

وی افزود: این پرواز ١۴۵ مسافر داشت که خوشبختانه هیچ حادثه خاصی در جریان ترکیدن لاستیک رخ نداد و مسافران به سلامت از هواپیما خارج شدند.

به گفته علیاری، قرار بود این هواپیما مسافران پرواز مشهد-تهران را به تهران بیاورد که به دلیل نقص فنی، مجبور به توقف در فرودگاه مشهد شد؛ ولی مسافران پرواز مشهد-تهران با کمی تأخیر، ساعت ۴ بامداد امروز سه شنبه ۳۰ فروردین با هواپیمای جایگزین عازم تهران شدند و ساعت ۵:۱۵ صبح امروز هواپیمای حامل مسافران این پرواز در مهرآباد فرود آمد.

علت تشدید سوانح هوایی در روزهای اخیر چیست؟

برخی کارشناسان صنعت حمل و نقل هوایی بالا بودن سن هواپیماهای فعال در کشور و سختی دسترسی شرکت‌های هواپیمایی به قطعات هواپیماها را از عوامل افزایش سوانح هوایی در دو هفته اخیر می‌دانند.