جزئیات تکریم شهدای انقلاب در ویژه برنامه مهرآیین

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سید احمد موسوی رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) گفت: ویژه‌برنامه مهرآیین از ۱۴ تا ۲۱ بهمن با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در بیت معظم ۳۰ شهید در مناطق مختلف پایتخت برگزار شد. ویژه‌برنامه مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از برنامه های […]

به گزارش پایگاه خبری سردبیر، سید احمد موسوی رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) گفت: ویژه‌برنامه مهرآیین از ۱۴ تا ۲۱ بهمن با هدف گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب و پاسداشت فرهنگ ایثار، شهادت و مقاومت در بیت معظم ۳۰ شهید در مناطق مختلف پایتخت برگزار شد. ویژه‌برنامه مهرآیین شهدای انقلاب اسلامی به‌عنوان یکی از برنامه های فراگیر و شاخص از بسته‌برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران با عنوان «من سلیمانی‌ام» به مناسبت ایام الله دهه فجر در قالب ۳۰ اجرا برگزار شد و طی آن مسوولان و کارکنان فرهنگسراها با حضور در منزل خانواده شهدای انقلاب از آنان دلجویی و تقدیر کردند.
وی با اشاره به اینکه دبیرخانه مهرآیین درفرهنگسرای خاتم(ص) و مدیریت فرهنگی هنری منطقه ۱۸ عهده دار شناسایی شهدای منتخب و هماهنگی برای حضور در منزل آنان بود، گفت: شهدای منتخب در این طرح، از شهدای انقلاب در بحبوحه مبارزات انقلابی در سال ۵۷ و یا شهدای ترورهای کور منافقین در سال های نخستین انقلاب بودند. نگاهی به زندگی و نحوه شهادت این شهدا که برخی از آنان از شهدای شاخص هستند گویای رفتار مبارزاتی و انقلابی آنان در دوران مبارزه با رژیم پهلوی است. در واقع این شهدا با یک رویکرد هدفمند انتخاب شدند و آشنایی با زندگی و شهادت آنان می تواند الگویی برای نسل جوان جامعه باشد.
رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) گفت: در اجرای این برنامه با حضور در بیت شهدای معظم انقلاب ضمن ادای احترام و نثار فاتحه به روح مطهر شهیدان، با اهداء گل و شیرینی، تصویرنقاشی شده شهید، لوح تقدیر و هدایایی دیگر از خانواده مکرم آن مبارزان انقلابی دلجویی و تجلیل شد. با توجه به وجود خانواده بسیاری از شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حرم در منطقه ۱۸، همراهی خانواده های شهدا و هم چنین نهادهای منطقه ای در اجرای این برنامه بسیار مطلوب بود. 
موسوی گفت: روز ۱۷ بهمن دیدار و دلجویی از خانواده شهید مناف کوه زارع از شهدای ترور را برگزار کردیم و از مادر و خواهر این شهید بزرگوار تجلیل شد. شهید مناف کوه زارع متولد ۱۳۴۲ در اجرای فرمان امام امت مبنی بر بسیج ارتش ۲۰ میلیونی و تشکیل هسته‌های اولیه مقاومت در پایگاه قدس به صفوف رزمندگان بسیجی پیوست  و سرانجام در تاریخ دوم شهریور ۱۳۶۰ در حالی که به همراه یکی از همرزمانش سوار بر موتورسیکلت از جاده قدیم کرج می‌گذشت، از پشت سر هدف گلوله‌های کینه توزانه دو تن از منافقین تروریست قرار گرفت و در جریان این سوء قصد ناجوانمردانه، همرزمش مجروح و وی در حالی که ۱۸ بهار بیشتر از عمر کوتاه ولی پربارش نمی گذشت، به شهادت رسید. هم چنین ویژه برنامه “مهرآیین” شنبه ۱۹ بهمن درمنزل شهید حسینعلی عابدینی و یکشنبه ۲۰ بهمن در منزل شهید نورمراد بختیاری از شهدای انقلاب ۵۷ ساکن در منطقه ۱۸ برگزار شد و مسولان فرهنگی و شهرداری در این برنامه ها حضور داشتند.
وی همچنین گفت: برگزاری این ویژه برنامه در سایر مناطق نیز با حضور دلگرم کننده مسولان همراه بود. حضور مسوولان بنیاد شهید و امور ایثارگران مناطق همچون رئیس بنیاد شهید منطقه ۱۴ و هم چنین بسیج و شهرداری های مناطق به همراه مشارکت معنوی شهروندان در ایام دهه فجر حال و هوایی خاص به اجرای برنامه مهرآیین داد و موجب شادی دل خانواده‌های معظم شهدا شد و آنان دانستند که حتی پس از گذشت بیش از چهل سال یاد و خاطره شهدای آنان زنده و جاوید است و فراموش نشده‌اند. ویژه برنامه مهرآیین چند سالی است با هدف ارج نهادن به مقام شامخ شهدای انقلاب، دفاع مقدس، مدافعین حرم و تکریم خانواده های معظم شهدا و ایثارگران برگزار می شود و تبدیل به یکی از برنامه های مستمر و راهبردی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شده است.
رئیس فرهنگسرای خاتم(ص) در پایان با تاکید بر لزوم حضور اثربخش و دلگرم کننده میان خانواده شهدا گفت: استقبال خانواده معظم شهدا از اجرای این طرح نشان از ضرورت اجرا و استمرار چنین برنامه‌هایی برای آشنایی با سبک زندگی شهدا و تداوم راه آنان است.