جزئیات دوپینگ ۵ بدنساز ایرانی/ فرار از نمونه‌گیری!

جزئیات دوپینگ ۵ بدنساز ایرانی در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اسپانیا، مشخص شد. به گزارش سردبیر پرس، به تازگی فدراسیون جهانی بدنسازی از مثبت شدن تست دوپینگ ۵ بدنساز ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اسپانیا خبر داد؛ فدراسیون جهانی بدنسازی اعلام کرد که تست دوپینگ ۵ ورزشکار ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان […]

جزئیات دوپینگ ۵ بدنساز ایرانی در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اسپانیا، مشخص شد.
به گزارش سردبیر پرس، به تازگی فدراسیون جهانی بدنسازی از مثبت شدن تست دوپینگ ۵ بدنساز ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اسپانیا خبر داد؛ فدراسیون جهانی بدنسازی اعلام کرد که تست دوپینگ ۵ ورزشکار ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان ۲۰۲۳ در اسپانیا مثبت شده است.
با توجه به اعلام اسامی ورزشکارانی که نمونه دوپینگ آنها مثبت شده، در رده بندی برخی از دسته‌ها تغییراتی به وجود آمد که در همین راستا بهزاد تنگسیری موفق شد به عنوان اوورالی بادی بیلدینگ جهان دست پیدا کند و مسعود قدیریان در دسته ۱۰۰+ کیلوگرم بادی بیلدینگ به جایگاه دوم و مدال نقره رسید. با این حال مثبت شدن نمونه‌های دوپینگ ۵ ملی‌پوش خدشه‌ای به قهرمانی ایران در بخش تیمی مردان وارد نکرده و ایران در رده بندی جدید که بعد از خروج نام ورزشکاران با نمونه مثبت اعلام شده، با ۱۷۷ امتیاز در صدر ایستاده است.
در مورد دوپینگ‌های صورت گرفته باید اعلام کرد که ۴ مورد نمونه ادرار از بدنسازان ایرانی گرفته شد و ۱ مورد نیز با تخلف فرار و امتناع همراه شده است.
گفتنی است در حال حاضر پرونده دوپینگ این پنج ورزشکاران در مرحله بررسی قرار دارد و قطعی نیست و صدور رای قطعی با گذشت زمانی چند ماهه همراه خواهد بود.
انتهای پیام