جشن‌های وحدت در ۱۵۵ هیات مذهبی کردستان برگزار می‌شود

مظفر آئینی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: میلاد پیامبر رحمت و مهربانی در استان کردستان با برگزاری جشن‌های مختلف در سطح هیئات، مساجد، ادارات، اماکن عمومی و پارک‌ها همراه بود که با مشارکت هیئات مذهبی و مردم برگزار شد. وی با اشاره به اینکه در ایام هفته وحدت ۱۵۵ هیأت مذهبی به […]

مظفر آئینی در گفت‌وگو با خبرنگار سردبیر پرس اظهار کرد: میلاد پیامبر رحمت و مهربانی در استان کردستان با برگزاری جشن‌های مختلف در سطح هیئات، مساجد، ادارات، اماکن عمومی و پارک‌ها همراه بود که با مشارکت هیئات مذهبی و مردم برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه در ایام هفته وحدت ۱۵۵ هیأت مذهبی به اجرای برنامه‌های متنوع و شاد پرداختند، افزود: این جشن‌ها همچنان در شهر و روستاهای استان استمرار دارد.
رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان عنوان کرد: برپایی ۲۶ ایستگاه صلواتی در نقاط مختلف کردستان نیز از دیگر برنامه‌های هفته وحدت در کردستان است که از عموم مردم پذیرایی خواهند کرد.
وی همچنین به گرامیداشت میلاد امام صادق (ع) پرداخت و گفت: در هیئات یاد شده جشن‌هایی نیز به همین مناسبت انجام می‌شود.
آئینی تصریح کرد: امروز در شهرستان قروه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ با بر پایی ۱۴ موکب در حد فاصل میدان شهید حاج قاسم تا چهار راه بو علی جشن‌های مردمی برگزار خواهد شد.
وی تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود توزیع ۲۰ هزار پرس غذای گرم و هشت هزار بسته فرهنگی و شیرینی، اجرای سرود، برپایی موکب کودک و نوجوان، برپایی موکب حجاب و عفاف، برپایی موکب‌های چای و شربت در این روز عید انجام شود.
رئیس شورای هیئات مذهبی استان کردستان توزیع نان محلی را از دیگر برنامه‌های سالروز میلاد پیامبر اکر م (ص) و میلاد امام صادق (ع) دانست و گفت: تمامی برنامه‌های یاد شده با مشارکت برادران و خواهران شیعه و سنی در سطح استان اجرا خواهد شد.

منبع : مهر نیوز