جشنواره اقوام گلستان از مهم‌ترین عوامل ایجاد نشاط اجتماعی است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی‌محمد زنگانه عصر چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام گفت: جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین فرصتی طلایی و مهم از همه جهات برای استان است. استاندار گلستان تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان وظیفه‌دارند به نحوی از برگزاری این رویداد مهم فرهنگی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، علی‌محمد زنگانه عصر چهارشنبه در جلسه هماهنگی برگزاری شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگ و اقتصاد اقوام گفت: جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام ایران‌زمین فرصتی طلایی و مهم از همه جهات برای استان است.
استاندار گلستان تأکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی و خدمات‌رسان وظیفه‌دارند به نحوی از برگزاری این رویداد مهم فرهنگی و گردشگری استان حمایت کنند.
وی تصریح کرد: ایجاد شورونشاط اجتماعی امری بسیار مهم است و برگزاری این‌چنین رویدادها علاوه بر معرفی آداب، رسوم و فرهنگ اقوام، یکی از مهم‌ترین عوامل ایجاد نشاط در جامعه است و ازاین‌رو همه برای برگزاری هرچه باشکوه‌تر آن وظیفه‌داریم.
زنگانه بیان کرد: به بهانه برگزاری جشنواره فرهنگ و اقتصاد اقوام باید تلاش کنیم قاب خوب و جلوه‌هایی زیبا از استان را به نمایش بگذاریم.
وی در ادامه با اشاره به افزایش میزان ماندگاری مسافران و گردشگران در استان در نوروز سال جاری، گفت: یکی از دلایل مهمی که افزایش و ماندگاری مسافر و گردشگر را در سال جدید شاهد هستیم معرفی ظرفیت‌ها و تبلیغ پتانسیل‌های استان است.
استاندار گلستان خاطرنشان کرد: نقش رسانه در این رویداد فرهنگی بسیار مهم و پررنگ است و باید از ظرفیت همه رسانه‌ها برای انعکاس این جشنواره و تبلیغ توانمندی‌های استان در حوزه‌های فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استفاده شود.
وی با اشاره به این‌که استان گلستان به‌تنهایی ایران کوچک است و اکثر اقوام و مذاهب در این استان به‌خوبی و با اتحاد و همدلی در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند، تأکید کرد: باید تلاش کنیم همه ظرفیت‌های استان در حوزه‌های مختلف ازجمله تنوع اقوام، گوناگونی اقلیم، صنایع‌دستی، سوغات و… در این جشنواره معرفی و تبلیغ شود.
منبع : مهر نیوز