جشنواره بین‌المللی موسیقی «ایثار» در خرم‌آباد آغاز شد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جشنواره بین‌المللی موسیقی «ایثار» امروز سه‌شنبه هم‌زمان با ولادت باسعادت پیامبر رحمت (ص) و امام جعفر صادق (ع) با حضور خانواده معظم شهدا، مقامات کشوری و استانی و گروه‌های موسیقی کشوری و بین‌المللی شرکت‌کننده در محل گلزار شهدای خرم‌آباد کار خود را آغاز کرد. پس از ادای احترام به مقام […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جشنواره بین‌المللی موسیقی «ایثار» امروز سه‌شنبه هم‌زمان با ولادت باسعادت پیامبر رحمت (ص) و امام جعفر صادق (ع) با حضور خانواده معظم شهدا، مقامات کشوری و استانی و گروه‌های موسیقی کشوری و بین‌المللی شرکت‌کننده در محل گلزار شهدای خرم‌آباد کار خود را آغاز کرد.
پس از ادای احترام به مقام شهدا، اجرای گروه‌های مختلف در مکان‌های تعیین شده آغاز شد که در روز اول گروه‌های سبک آزاد نظیر گروه‌های امید وصال، سیلم، حسین ولی‌نژاد، ژنده‌پیل، آلاله، نغمه‌های افلاکی، در این بازه زمانی گروه‌های امید وصال، سیلم، حسین ولی‌نژاد، ژنده‌پیل، آلاله و نغمه‌های افلاکی از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۲۰:۰۰ در محل سالن جهاد کشاورزی به اجرای موسیقی می‌کنند.
همچنین گروه‌های کر آوای مهر طه، ویس‌کرمی، خاکیان افلاکی و نسیم صبا در محل بوستان شاپوری اجرای محیطی خواهند داشت.
روز چهارشنبه ۱۲ مهر از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۲۰:۰۰ گروه‌های بخش مسابقه ایران، آواز جمعی و سرود همچون گروه کره طنین، سراج، موج، آوای مهر طه، شباهنگ و کر آسمان، خاکیان افلاکی، نسیم صبای دختران، آفاق گلستان، نسیم صبای پسران، موعود مشهد، هم‌سرایان، ثمین، طلوع، نسیم صبای شهرکرد و صبح انتظار در سالن جهاد کشاورزی خرم‌آباد اجرا دارند.
گروه‌های خوشنواز افغانستان و مهر وطن در ساعات ۱۹:۰۰ و ۲۰:۰۰ در مجتمع فرهنگی رفاهی ایثار خرم‌آباد به اجرا خواهند پرداخت و اجرای محیطی گروه موسیقی حسین ولی‌نژاد، دف‌نوازان لرستان و کردستان، سیلم و امید وصال نیز از ساعت ۱۸:۳۰ تا ۲۱:۰۰ در بوستان شاپوری خواهد بود.
در روز پنجشنبه ۱۳ مهر گروه‌های بخش بین‌الملل آواز جمعی، گروه اِزار لبنان، سیده الزینب سوریه، النجباء‌النشادیه عراق و انوارالهدی از ساعت ۱۰:۰۰ صبح تا ۱۳:۰۰ در سالن جهاد کشاورزی اجرا خواهند داشت و ساعت ۱۵ تا ۱۷ همان روز مراسم اختتامیه با حضور مقامات و تجلیل از برگزیدگان در محل تالار شهید آوینی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار می‌شود.

منبع : مهر نیوز