جشنواره منطقه‌ای تئاتر سال آینده در بیجار برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم نظری پیش از ظهر یکشنبه در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی که با حضور هنرمندان و مسؤولان در بیجار برگزار شد اظهار کرد: مسؤولان استان کردستان تلاش‌های زیادی برای تقویت هنرهای نمایشی در این استان دارند. وی افزود: در راستای تقویت هنرهای نمایشی لازم است تا اجراهای […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، کاظم نظری پیش از ظهر یکشنبه در اختتامیه سی و چهارمین جشنواره تئاتر استانی که با حضور هنرمندان و مسؤولان در بیجار برگزار شد اظهار کرد: مسؤولان استان کردستان تلاش‌های زیادی برای تقویت هنرهای نمایشی در این استان دارند.
وی افزود: در راستای تقویت هنرهای نمایشی لازم است تا اجراهای تئاتر را منوط به حضور جشنواره نباشد و آثار را در شهرهای دیگر استان اجرا شود.
نظری به پتانسیل و قابلیت‌های بالای بیجار اشاره کرد و بیان داشت: خوشبختانه بیجار دارای پتانسیل‌های بالایی در عرصه هنرهای نمایشی است و تورهای نمایشی لازم است برای استان ایجاد شود و سالن‌های ما خالی نباشد و اجراهای متعددی صورت بگیرد.
وی تاکید کرد: استقبال مردم بیجار از هنر تئاتر بی‌نظیر است و این یک ثروت برای ماست و تقاضا داریم بعد اتمام جشنواره تور نمایشی در استان ایجاد شود.
مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز داشت: نوید این را می‌دهیم که جشنواره منطقه‌ای سال آینده در بیجار برگزار می‌شود و تلاش می‌شود در این راستا زیر سخت‌های لازم فراهم شود.

منبع : مهر نیوز