جشنواره «چله انقلاب» در لرستان برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام مهدی قدرتی امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به محورهای فعالیت تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیت این سازمان که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته جهاد تبیین است، جهاد تبیین به معنای مجاهدت در عرصه میدان مبارزه با […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام مهدی قدرتی امروز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران در سخنانی با اشاره به محورهای فعالیت تبلیغات اسلامی، اظهار داشت: یکی از محورهای فعالیت این سازمان که از سوی مقام معظم رهبری مورد تاکید قرار گرفته جهاد تبیین است، جهاد تبیین به معنای مجاهدت در عرصه میدان مبارزه با دشمن است، همه باید در این میدان در مقابل دشمن مجاهدت کنند.
وی با اشاره نقش مؤثر رسانه و تبلیغات اسلامی در جهاد تبیین، گفت: در این راستا باید مجاهدت و کار ویژه صورت گیرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره مشخص کردن چهره حق و باطل در میدان جهاد تبیین، عنوان کرد: در نظر گیری خلوص نیت، تقوا و …ثمره را در این راستا بیشتر خواهد کرد.
حجت الاسلام قدرتی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جشنواره «چله انقلاب» در لرستان، گفت: این جشنواره در سطح ۷۰ بلوک و محله استان برگزار می‌شود.
وی با اشاره به پیش بینی حضور ۱۸۰ هزار نفر، معادل ۱۰ درصد از جمعیت استان در این جشنواره، گفت: این جشنواره در قالب ۲۶ رشته و محورهای ورزشی، فرهنگی، مهارتی، قرآنی عزاداری مجازی و … با پیوست جهاد تبیین و برنامه‌های فرهنگی مانند شب‌های فرهنگی، شب‌های انقلاب و… برگزار می‌شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری جشن‌ها و برنامه‌های مختلف فرهنگی و دینی علاوه بر این جشنواره در استان، بیان داشت: این برنامه‌ها در قالب جشنواره انقلاب برگزار می‌شوند.
حجت السالام قدرتی با اشاره برگزاری مرحله محله‌ای، شهرستانی و استانی جشنواره انقلاب، گفت: بزرگداشت ۴۴ امین سالگرد پیروزی انقلاب، بزرگداشت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، آشنایی با دستاوردهای انقلاب، جریان سازی شبکه فعالان محله محور، بستر سازی برای معرفی دستاوردهای انقلاب، ایجاد فضای نشاط در استان و … از جمله اهداف برگزاری این جشنواره در استان است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری صدها برنامه متنوع در ماه رمضان، حمایت از هیئت‌های مذهبی و دینی در برگزاری برنامه‌های مختلف در مناسبت‌های گوناگون، برگزاری همایش «دختران حاج قاسم»، ایجاد اتاق وضعیت فرهنگی استان، احصای مسائل و مشکلات استان و ارائه راهکار در این رابطه، اجرای برنامه در حوزه بانوان، توانمندسازی طلاب، قرآنی‌ها و … را از جمله برنامه‌های این اداره کل برشمرد.
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با اشاره به برگزاری کارگاه‌های تفسیر، صوت و لحن قرآن، کارگاه احکام اداری، ۴۰ کارگاه تخصصی در حوزه قرآن، توانمند سازی مداحان و … افزود: اجرای برنامه «فصل بندگی» طی ماه مبارک رمضان در قالب برنامه‌های دینی، قرآنی و فرهنگی یکی دیگر از اقدامات صورت گرفته بوده است.
حجت الاسلام قدرتی با اشاره تهیه و پخش مستندات و برنامه‌های مختلف فرهنگی و دینی در صدا و سیمای مرکز لرستان طی ایام ماه مبارک رمضان، گفت: محور فعالیت‌ها و برنامه‌ها در تبلیغات اسلامی استان مردم است و توسط خود مردم برگزار می‌شوند.

منبع : مهر نیوز