جلسه دادرسی علنی الکترونیک در رامسر برگزار شد

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام محمدصادق اکبری اظهار داشت: با هدف اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه و پیگیری اهداف دادگستری استان مازندران، در ادامه برگزاری جلسات علنی و برخط در استان، رسیدگی به یک پرونده کیفری در شعبه ۱۰۲ کیفری رامسر به صورت برخط در سامانه سهراب برگزار شد. وی افزود: این جلسه دادگاه […]

به گزارش سردبیر پرس، حجت الاسلام محمدصادق اکبری اظهار داشت: با هدف اجرای برنامه‌های تحولی قوه قضائیه و پیگیری اهداف دادگستری استان مازندران، در ادامه برگزاری جلسات علنی و برخط در استان، رسیدگی به یک پرونده کیفری در شعبه ۱۰۲ کیفری رامسر به صورت برخط در سامانه سهراب برگزار شد.
وی افزود: این جلسه دادگاه مجازی با امکان مشاهده و حضور عموم مردم تا ظرفیت ۱۵۰ نفر از طریق لینک دادگاه، برگزار شد.
عالی‌ترین مقام قضائی استان خاطرنشان کرد: زیرساخت‌های مناسبی برای دادرسی الکترونیک و دادگاه مجازی در قوه قضائیه راه‌اندازی شده است تا مردم بتوانند همانطور که در گذشته در دادگاه‌ها به عنوان ناظر حضور فیزیکی داشتند، این بار به صورت مجازی در دادگاه‌ها شرکت کنند.
وی افزود: این دادگاه‌ها در راستای سند تحول قضائی و با هدف اطلاع مردم از رسیدگی به پرونده‌ها و نظارت آنان بر عملکرد دادگاه‌ها و شفافیت بیشتر برگزار می‌شود.
رئیس کل دادگستری مازندران تصریح کرد: برگزاری دادگاه‌های علنی از موارد مورد اشاره قانون از جمله اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ آئین دادرسی کیفری و همچنین از تأکیدات مسئولان عالی دستگاه قضائی است.
حجت الاسلام والمسلمین اکبری افزود: به همت معاونت فناوری و برنامه ریزی دادگستری مازندران برگزاری دادگاه‌های مجازی در مرکز استان و سایر حوزه‌های قضائی افزایش یافته است و در ادامه‌ی این روند، برگزاری دادگاه علنی برخط در استان مازندران در دستور کار قرار گرفته که این بار، جلسه‌ی علنی به صورت برخط در دادگاه رامسر برگزار و با رضایت طرفین و استقبال مردم مواجه شد و امیدواریم شاهد افزایش برگزاری این نوع جلسات علنی برخط در محاکم دادگستری استان باشیم.

منبع : مهر نیوز