جنبش «نجباء» کشتار شیعیان افغانستان را بشدت محکوم کرد

به گزارش سردبیر پرس به نقل از جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در پی فاجعه اخیر شهر مزار شریف و به خون کشیده شدن ده‌ها تن از شیعیان افغانستان، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، اعلام کرد: این اقدام جنایتکارانه در اندیشه وهابی جای هیچ تعجبی ندارد؛ چراکه این‌ها از تبار ابن ملجم […]

به گزارش سردبیر پرس به نقل از جنبش مقاومت اسلامی نُجَباء در پی فاجعه اخیر شهر مزار شریف و به خون کشیده شدن ده‌ها تن از شیعیان افغانستان، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن این اقدام تروریستی، اعلام کرد: این اقدام جنایتکارانه در اندیشه وهابی جای هیچ تعجبی ندارد؛ چراکه این‌ها از تبار ابن ملجم هستند و این نفرت ناصبی است که تنها شیعیان را هدف قرار می‌دهد.
این گروه مقاومت با تاکید بر اینکه سکوت در برابر این تجاوزها دیگر چاره‌ساز نیست، خاطرنشان کرده است: گفت‌وگو با چنین گروهی که خداوند متعال قلب‌هایشان را به واسطه گمراهی، انحراف و دشمنی با خاندان پیامبر (ص) و محبانشان، مهر و موم کرده؛ بی‌فایده است.
در این بیانیه آمده است: ما ضمن محکوم کردن این جنایت، از جامعه جهانی، جهان اسلام و همچنین حکومت افغانستان می‌خواهیم که به حمایت از شیعیان اهل‌بیت (ع) بپردازند؛ در غیر این صورت همه باید بدانند و آگاه باشند که بازوان محور مقاومت توانایی و نیروی هدف قرار دادن دشمنان خدا در هر زمان و مکانی را دارد.
نُجَباء در پایان این بیانیه تصریح کرده است: حمایت از پیروان اهل‌بیت (ع) آنگاه که شرایط ایجاب کند، به هیچ وجه مأموریت دشوار و غیرممکنی نیست.
گفتنی است که گروه تروریستی داعش ظهر دیروز پنجشنبه اول اردیبهشت‌ماه با طراحی عملیاتی تروریستی در بزرگترین مسجد شیعیان مزارشریف به نام سه‌دکان واقع در شمال افغانستان، ۳۰ تن از نمازگزاران را شهید و ۸۰ نفر دیگر را مجروح کرد. این در حالی است که روز سه‌شنبه ۳۰ فروردین نیز یک مرکز آموزشی شیعیان واقع در غرب کابل مورد حمله تروریستی قرار گرفت و در نتیجه آن ۲۶ دانش آموز به شهادت رسیدند.

منبع : مهر نیوز