«جهاد تبیین» در برنامه های اعتکاف امسال قم مورد توجه جدی باشد

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمدتقی شاهچراغی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه ستاد مرکزی اعتکاف استان قم اظهار داشت: اعتکاف فریضه‌ای مبارک است که مسئولان امر می‌بایست برنامه ریزی لازم برای برگزاری هر چه با شکوه تر آن داشته باشند و شرایط را برای حضور معتکفین در مساجد فراهم کنند. استاندار قم […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سید محمدتقی شاهچراغی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه ستاد مرکزی اعتکاف استان قم اظهار داشت: اعتکاف فریضه‌ای مبارک است که مسئولان امر می‌بایست برنامه ریزی لازم برای برگزاری هر چه با شکوه تر آن داشته باشند و شرایط را برای حضور معتکفین در مساجد فراهم کنند.
استاندار قم عنوان داشت: با شناسایی نیازها برای پشتیبانی از معتکفین می‌توان از ظرفیت دستگاه‌های مختلف استان استفاده کرد.
شاهچراغی، معاونت هماهنگی امور زائرین استانداری را مسئول پیگیری و شناسایی نیازها و تأمین ان از سوی دستگاه‌های اجرایی کرد.
وی با بیان اینکه باید بستر لازم برای حضور دانش آموزان در ایام اعتکاف فراهم شود بیان داشت: مبلغان دینی از ظرفیت و فرصت اعتکاف در راستای پاسخگویی به شبهات نسل جوان می‌بایست به نحو احسن استفاده کنند.
استاندار قم افزود: هر چقدر حضور دانش آموزان در برنامه معنوی اعتکاف بیشتر باشد این امر موجب رونق این مراسم خواهد شد و قم در این زمینه باید الگوی کشور باشد و از سویی دیگر این آمادگی وجود دارد تا کارکنان دستگاه‌های مختلف نیز بتوانند در این مراسم شرکت کنند.
شاهچراغی عنوان داشت: موضوع جهاد تبیین نیز بسیار مهم است که رهبر معظم انقلاب بر آن تاکید فراوانی دارند و در برنامه‌های اعتکاف این موضوع باید به صورت جدی بدان پرداخته شود.

منبع : مهر نیوز