جهاد تبیین و امیدآفرینی اولویت اصلی برنامه‌های هفته بسیج است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار علی یعقوبیان عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بسیج پدیده‌ای بی‌سابقه است و در کشورهای مختلف تشکیل مقاومت‌های مردمی با الگوپذیری از بسیج را شاهدیم، اما جنس بسیج ایران با بسیج کشورهای دیگر مقداری متفاوت است. فرمانده سپاه ناحیه تربت‌حیدریه بیان کرد: بسیج بستر […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سرهنگ پاسدار علی یعقوبیان عصر شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بسیج پدیده‌ای بی‌سابقه است و در کشورهای مختلف تشکیل مقاومت‌های مردمی با الگوپذیری از بسیج را شاهدیم، اما جنس بسیج ایران با بسیج کشورهای دیگر مقداری متفاوت است.
فرمانده سپاه ناحیه تربت‌حیدریه بیان کرد: بسیج بستر تربیت برای رسیدن به سعادت بشری است که با بصیرت دینی و سیاسی از انحراف انسان‌ها در بزنگاه‌ها جلوگیری می‌کند.
وی گفت: انقلاب اسلامی بر بستر دین و بر پایه اسلام ناب محمدی (ص) بنا نهاده شده، لذا تشکیل حکومت اسلامی توسط امام راحل برای این مردم عزت، استقلال و اقتدار به ارمغان آورد.
یعقوبیان به فرمان تشکیل بسیج توسط بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی (ره) در پنجم آذرماه ۱۳۵۷ اشاره کرد و گفت: مهمترین مأموریت بسیج شناخت تهدیدات و تبدیل آنها با روحیه «ما می توانیم» به فرصت است و در همین راستا بسیج از ابتدا با اتکا به خلاقیت و پشتکار، تمام تهدیدات را به فرصت تبدیل کرده است.
فرمانده سپاه تربت حیدریه گفت: وظیفه امروز همه اقشار مختلف جامعه حضور تکلیف مدارانه و بصیرتی در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی است تا ضمن شناخت دشمن بتوان در رسیدن به قله‌های سعادت تلاش کرد.
وی تصریح کرد: بسیج شجره طیبه‌ای است که امام راحل آن را پایه گذاری کرد تا در حفظ دستاوردها و رسیدن به اهداف و آرمانهای بلند انقلاب اسلامی به عنوان بازوی تنومند نظام عمل کند.
یعقوبیان با بیان اینکه بزرگترین تشکیلات نظامند و سازمان یافته مردمی متعلق به بسیج است، گفت: اصل و ریشه این شجره طیبه محکم و استوار است و در طول این ۴۴ سال و در بحران‌ها و حوادث مختلف هیچگاه دچار انحراف و خطا نشده‌است.
فرمانده سپاه ناحیه تربت حیدریه با اشاره به اجرای ۳۵۰ عنوان برنامه در هفته بسیج، گفت: جهاد تبیین و امیدآفرینی اولویت اصلی برنامه‌های محوری هفته بسیج است و برنامه‌های هفته بسیج در سه حوزه شهرستانی، بخشی و سطح پایگاه‌های مقاومت بسیج و با شعار بسیج امید ملت ایران است از ۲۹ آبان تا ۵ آذر در سطح ۳۵۰ پایگاه مقاومت برگزار می‌شود.
وی برنامه‌های هفته بسیج را شامل دیدار بسیجیان با امام جمعه، غبارروبی گلزار شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، همایش اقتدار، رژه موتوری بسیجیان، برگزاری رویدادهای فضای مجازی، نشست‌های بصیرتی و فرهنگی، برگزاری یادواره‌های شهدای قشری، کارگاه‌های سواد رسانه، فضاسازی در سطح شهرستان، بخشی از برنامه‌هایی است که فرمانده بسیجیان تربت‌حیدریه از این یاد کرد.