جهش ویروس کرونا در آذربایجان غربی/۱۰شهرستان در وضعیت قرمز ونارنجی

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد آقازاده بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک عید نوروز درباره وضعیت کرونا در استان، افزود: سال سختی را سپری کردیم این در حالی است که علی رغم ادامه واکسیناسیون مجدداً خیزهای جدیدی حتی در کشورهای اروپایی بروز می‌کند. وی بیان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، جواد آقازاده بعد از ظهر یکشنبه در جلسه ستاد استانی مقابله و مدیریت بیماری کرونا ضمن تبریک عید نوروز درباره وضعیت کرونا در استان، افزود: سال سختی را سپری کردیم این در حالی است که علی رغم ادامه واکسیناسیون مجدداً خیزهای جدیدی حتی در کشورهای اروپایی بروز می‌کند.
وی بیان کرد: این ویروس منحوس تغییر ماهیت می‌دهد و جهش می‌یابد، ویروس جهش یافته که در حال انتشار است یکی یکی استان‌ها را درگیر کرده و هر روز بر تعداد بیماران افزوده می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی گفت: شهرهای قرمز و نارنجی روز به روز در حال افزایش است و پیش بینی می‌کنیم در آینده نزدیک در استان احتمالاً شهرهای زرد به نارنجی و شهرهای نارنجی به قرمز تغییر وضعیت خواهند کرد.
آقازاده اضافه کرد: ویروس جولان عجیبی در کشور ایجاد می‌کند و می‌بایست ترددها کاهش یابد تا چرخش ویروس نیز کاهش یابد.
وی خطاب به مسئولین حاضر در ستاد استانی افزود: خواهشی که خواهم داشت در شهرهای قرمز، نارنجی و زرد پروتکل‌ها را اعمال کنیم، آن چیزی که بنده به عنوان مسئول دانشگاه علوم پزشکی استان می بی نم این اتفاق نمی‌افتد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان گفت: متأسفانه تمامی مشاغل ۲ و ۳ و۴ باز هستند و به فعالیت خود ادامه می‌دهند.
متأسفانه در روزهای اخیر بیماران بدحال بسیار زیاد شده است و بیماری روند صعودی گرفته است.