حب ولایت و آیین علوی سبب از بین رفتن گناهان است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر لاهرود اظهار کرد: تبیین مکارم اخلاقی حضرت علی (ع) در جامعه از وظایف اصلی روحانیت و نخبگان است و باید اصل ولایت در بین مردم به ویژه جوانان تبیین و تشریح شود. وی لیالی قدر را فرصتی برای بخشش […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام حسن صفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهر لاهرود اظهار کرد: تبیین مکارم اخلاقی حضرت علی (ع) در جامعه از وظایف اصلی روحانیت و نخبگان است و باید اصل ولایت در بین مردم به ویژه جوانان تبیین و تشریح شود.

وی لیالی قدر را فرصتی برای بخشش گناهان و بندگی در برابر معبود دانست و خاطرنشان کرد: شرکت در مراسم معنوی شب‌های قدر و بهره مندی از فیوضات معنوی این شب‌ها نقشه راه یک سال زندگی معنوی را برای انسان‌ها فراهم می‌آورد.

امام جمعه لاهرود دستگیری از فقرا و مستمندان را در ایام ماه مبارک رمضان یادآور شد و بیان کرد: فلسفه ماه رمضان غفلت نکردن از فقرای جامعه و توجه به نیازمندان جامعه است تا بتوان زندگی علوی و ولایی را تجربه کنیم.

صفری با گرامیداشت دوم اردیبهشت سالروز تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان شجره طیبه انقلاب بیان کرد: سپاه بزرگترین نیروی حفاظت کننده از آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است که از اولین روزهای تأسیس به فرمان رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران را در برابر اندیشه‌های مذبوحانه دشمنان بیمه کرد.

وی تلاش‌های دشمنان داخلی و خارجی در سپاه ستیزی و سپاه هراسی را بیهوده دانست و گفت: فعالیت‌های سپاه قدس در دفاع از آرمان‌های انقلاب اسلامی فرا منطقه‌ای و فراتر از مرزهای جغرافیایی است.

امام جمعه لاهرود نقش سپاه را در هشت سال دفاع مقدس، مسائل فرهنگی، قرارگاه سازندگی، عمران و آبادانی ایران، سلامت مردمی و غربالگری ۷۱ میلیونی در دوران کرونا، کمک‌های مومنانه، کمک به سیل زدگان و زلزله زدگان، پیشگیری از شیوع بیماری و تشکیل بسیج مستضعفان و … بسیار مؤثر و ارزشمند توصیف کرد.

صفری در ادامه سخنان خود با درخواست از استاندار و نمایندگان برای احصای مشکلات و اولویت بندی آنها تصریح کرد: رسیدگی به این مشکلات و مسائل باید در دستور کار دولتمردان قرار گیرد.

امام جمعه لاهرود از دولت و مجلس و دستگاه قضا خواست به سه مشکل اساسی مافیای خودرو، بانکداری و بیمه رسیدگی کرده و هرچه سریع‌تر تکلیف این سه موضوع را در کشور مشخص کنند.

صفری با اشاره به گرانی‌های افسار گسیخته از مسئولین خواست؛ تدبیری برای گرانی و اقصاد و معیشت مردم بیاندیشند و از رشد و افزایش قیمت‌ها جلو گیری کنند.