حدادعادل: اتفاقات فلسطین نقاب از چهره غرب برداشت

به گزارش سردبیر پرس، جلسه شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی عضو شورا برگزار شد. غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف در ابتدای جلسه با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در فلسطین و جنایت‌های صهیونیست‌ها خاطرنشان کرد: دنیا شاهد منظره‌هایی است که برای انسان و انسانیت شاهد شرمندگی است. […]

به گزارش سردبیر پرس، جلسه شورای مرکزی ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی با حضور اکثریت اعضای حقیقی و حقوقی عضو شورا برگزار شد.
غلامعلی حدادعادل رئیس شورای ائتلاف در ابتدای جلسه با اشاره به پیروزی‌های جبهه مقاومت در فلسطین و جنایت‌های صهیونیست‌ها خاطرنشان کرد: دنیا شاهد منظره‌هایی است که برای انسان و انسانیت شاهد شرمندگی است.
وی در ادامه گفت: آنچه مهم است اینکه همه این اتفاقات باعث بی آبرویی غرب بی رونقی بازار غرب گرایان در همه کشورهای اسلامی می‌شود.
حداد عادل تصریح کرد: با اتفاقاتی که در فلسطین افتاد جریان‌های فرهنگی و سیاسی در کشورهای مختلف با برافتادن نقاب ظاهری از چهره غرب وجاهت خودشان را نزد توده مردم از دست دادند.
قدرت اطلاعاتی اسرائیل در طوفان‌الاقصی از بین رفت
در ادامه جلسه محسن رضایی عضو شورای مرکزی ائتلاف نیز با اشاره به پیروزی‌های مقاومت در فلسطین گفت: عملیات طوفان الاقصی یکی از حوادث بسیار مهم تاریخ ۷۵ ساله فلسطین است و این حادثه نقطه عطفی در منطقه خواهد بود.
وی افزود: عملیات طوفان الاقصی چند مؤلفه مهم دارد، ابتدا در بحث نظامی ما رشد کاملاً برجسته ای را در گروه‌های نظامی فلسطینی می‌بینیم به صورتی که در گذشته عملیات‌های کوچک و قابل پیش بینی را گروه‌های مقاومت انجام می‌دادند.اما چیزی که اتفاق افتاد اصلاً قابل تصور برای دستگاه‌های امنیتی نظامی اسرائیل نبود.
رضایی در ادامه گفت: همان طور که می‌دانید اطراف غزه را دیوارهای آهنی و بتنی تشکیل داده، گروه‌های مقاومت اولین فکری که می‌کنند این است که دیوارهای اطراف غزه چگونه منفجر شود، آنها از چهار نقطه دیوارها را منفجر می‌کنند، و هزار و پانصد رزمنده در قالب چهار گردان به سمت اسرائیل حرکت می‌کنند.
رضایی با اشاره به یک نکته مهم از عملیات گروه‌های مقاومت تصریح می‌کند: گروه‌های مقاومت به یک منطقه‌ای می رسند که اگر ۶ کیلومتر دیگر جلو می‌رفتند به بهترین جنگنده‌های اسرائیل دست پیدا می‌کردند.
دبیر شورای هماهنگی سران قوا در ادامه گفت: یک نکته مهم دیگر که باید به آن توجه کنیم این است که این سازمان اطلاعاتی قوی اسرائیل کجا بوده که قوی‌ترین سیستم‌های الکترونیک هم داشته و نتوانسته این عملیات را رصد و پیش بینی کند و بدین ترتیب قدرت اطلاعاتی اسرائیل هم زیر سوال رفته است و باید گفت در شرایط حفاظتی کامل، نیروهای مقاومت حداقل شش ماه تمرین کردند و این عملیات را انجام دادند.
رضایی با اشاره تأثیر گذاری عملیات طوفان الاقصی در بعد سیاسی گفت: موج عادی سازی کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی بعد از این عملیات بهم ریخت و به محاق رفت، و استراژی آمریکا در غرب آسیا در حال عوض شدن است.
در ادامه جلسات حاضران نقطه نظرات خود را پیرامون اتفاقات روز و شرایط سیاسی کشور مطرح کردند و پیشنهاداتی نیز در خصوص لزوم توجه بیشتر به نقش و جایگاه بانوان و جوانان در شوراهای ائتلاف سراسر کشور ارائه شد.
منبع : مهر نیوز