حداقل حقوق ائمه جمعه باید پرداخت شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه، ۵ مرداد ماه) در صحن علنی مجلس شورای در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در آستانه ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر قرار داریم، گفت: ماه محرم ماه اشک و ناله بر اهریمنان […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز (چهارشنبه، ۵ مرداد ماه) در صحن علنی مجلس شورای در نطق میان دستور خود با بیان اینکه در آستانه ماه محرم، ماه پیروزی خون بر شمشیر قرار داریم، گفت: ماه محرم ماه اشک و ناله بر اهریمنان است و امام راحل (ره) فرمودند گریه کردن بر عزای امام حسین (ع) زنده نگاه داشتن نهضت است به این معنا که جمعیت کمی در مقابل امپراطوری بزرگ ایستاد. محرم ماهی است که عدالت در مقابل ظلم و حق در مقابل باطل ایستاد. محرم ماه حیات اسلام و مجاهدت سید مجاهدان است؛ ماه ایجاد حماسه، شجاعت و ایثار و قربانی شدن برای حفظ قرآن است؛ ماه حکومت و حاکمیت قرآن و پیروزی مستضعفان است.
وی در ادامه با بیان اینکه پشتوانه نهضت ما امام حسین (ع) است، عنوان کرد: همین نهضت باعث پیروزی شعار «ای لشکر صاحب زمان (عج) آماده باش» و «یا فاطمه الزهرا (س)» شد و همین نهضت حسینی، سیاست و سبک زندگی اسلامی را تابع سیاست و سبک زندگی اسلام ناب محمدی (ص) قرار داد که به نظر ما چشم دوختن و غرب‌گرایی در اندیشه و رویکرد در فرهنگ از نهضت حسینی (ع) به دور است.
نوروزی تصریح کرد: به یغما بردن سرمایه‌های ملی و به جای گذاشتن بدهی‌های ۱۶۵ هزار میلیاردی به بانک مرکزی و تقسیم غنایم ارز ۴۲۰۰ تومانی میان وابستگان جناحی از نهضت حسینی (ع) به دور است.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: یکی از برکات انقلاب اسلامی، نماز جمعه است که امروز روز برگزاری اولین نماز جمعه به امامت مرحوم آیت الله طالقانی (ره) در تهران است. در این روز به شورای ائمه جمعه متذکر می‌شوم که حقوق ۳۰۰ الی ۴۰۰ هزار تومانی برای ائمه جمعه واقعاً مشکل‌آفرین شده است و اینکه آنها پاداشی را از شوراهای شهر دریافت کنند، وامداری به شوراهای شهر و روستا است. حداقل حقوقی که برای ائمه جمعه در بودجه امسال تصویب کرده‌ایم، باید پرداخته شوند.
وی با اشاره به اینکه امروز روز شکست مفتضحانه نیروهای استکبار، منافقین و صدام در دفاع جانانه رزمندگان و مردم در عملیات مرصاد است، عنوان کرد: کسانی که به پشتیبانی استکبار و فراخوان دادن هزاران نیرو با صدها نفربر، وسیله و پشتیبانی هوایی حزب بعث عراق به قصد تصرف استان‌های غربی و تهران، از مرز عبور کرده و خود را به ۳۰ کیلومتری کرمانشاه رساندند؛ اما این فرزندان ایران زمین بودند که مقابل منافقان ایستادند.
نوروزی افزود: از سپاه همدان، کرمانشاه، تهران، سمنان، آذربایجان و سایر استان‌ها تشکر می‌کنم که به فرماندهی مردان بزرگی همچون سلیمانی‌ها، کوثری‌ها، ناصح‌ها، محصولی‌ها، شوشتری‌ها و دیگر عزیزان، نیروهای منافقین کوردل سفاک آدم‌کش آلت دست استکبار و صهیونیست را در هم کوبیده و با نابودی، بیابان گردی و متواری شدن آن زبونان، آن پیروزی را در عملیات غرورآفرین رقم زده و برای همیشه کمر آنها را شکستند.
نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی، سفر پوتین و اردوغان به ایران را یکی از مهم‌ترین وقایع روزهای اخیر کشور دانست و گفت: ایران پایگاه مقاومت، مردانگی، جهاد، مستضعفان و محرومان عالم است. این سفر که همزمان با سفر بایدن، رئیس جمهور مفلوک و آلزایمری آمریکا در سرزمین‌های اشغالی و نشست او با اعراب سلفی و سعی او در متحد کردن آنها با رژیم منحوس صهیونیستی بود، حکایت از عینیت بخشی از راهبردهای بنیادین سیاست خارجی ایران دارد.
وی تصریح کرد: انتظار داریم، دولت با استفاده از فضای ۴ هزار هکتاری منطقه ویژه و آزاد فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره)، حسن استفاده را داشته باشد و با فعال کردن این منطقه آزاد و با ایجاد باندهای ایران-روس، ایران-چین، ایران-هند و ایران-ترک، تعامل با کشورهای غیرمتعهد به ویژه روسیه، چین و ترکیه را بر اساس پول‌های ملی آغاز کند و ننگ ارز دلاری و یورویی را از ساحت اقتصادی ایران پاک کند، چرا که ما باید بر اساس پول ملی خود با کشورها معامله کرده و نفت و گاز صادر و پول خود را دریافت کنیم و همچنین باید با کشورهای دوست و غیرمتعهد با پول ملی معامله کنیم. این چه وضعی است که به دنبال معامله با ارز هستیم که دریوزگی است.

منبع : خبرگزاری مهر