حذف قرار ارفاقی برای مجرمان جرایم سنگین در البرز

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین فاضلی‌هریکندی ظهر چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس استان البرز اظهار کرد: در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ ضمن امضای تفاهم‌نامه با پلیس البرز کار مشترکی را آغاز کردیم. وی از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های قرارگاه مبارزه با جرایم خاص را در خصوص برخورد با انواع سرقت با اولویت سرقت‌های […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حسین فاضلی‌هریکندی ظهر چهارشنبه در بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس استان البرز اظهار کرد: در نیمه دوم سال ۱۳۹۹ ضمن امضای تفاهم‌نامه با پلیس البرز کار مشترکی را آغاز کردیم.

وی از جمله مهم‌ترین مأموریت‌های قرارگاه مبارزه با جرایم خاص را در خصوص برخورد با انواع سرقت با اولویت سرقت‌های به عنف، منازل و خودرو عنوان کرد.

رئیس کل دادگستری البرز ادامه داد: اقداماتی که توسط قرارگاه پیگیری شد طرح‌های اجتماعی بود که با همکاری پلیس به مرحله اجرا رسید و مقدمه آن انجام کارهای اطلاعاتی و فنی بود که در طرح و قالب‌های مختلف اجرا شد و امروز یکی از این طرح‌ها را که در خصوص دستگیری مجرمین است، شاهد هستیم.

وی در خصوص مهم‌ترین اقدام این قرارگاه بیان کرد: مهم‌ترین اقدامی که در این قرارگاه صورت گرفت به این صورت بود که متهمین این قرارگاه را از ابتدا رصد کردیم و پس از دستگیری توسط پلیس بنا بر نوع جرمی که مرتکب شدند در دادسرای شماره یک و ۲ بررسی و به اتهامات ایشان رسیدگی می‌شود.

فاضلی‌هریکندی‌با اشاره به منویات ریاست قوه قضائیه تصریح کرد: یکی از اقداماتی که از سال گذشته شروع کردیم و با منویات ریاست قوه قضائیه، ارفاقات قانونی برای زندانیان، به طور ویژه مجرمین که مخل آسایش مردم هستند اعم از مرخصی و یا حتی آزادی مشروط حذف شده و این دست از متهمین شامل ارفاقات قانونی نمی‌شوند یا توجه به اینکه امنیت مردم خط قرمز پلیس است امیدواریم شاهد بیش از پیش جرایم باشیم و هدف ما این است به عنوان خدمتگزار مردم حافظ امنیت ایشان باشیم.

وی جرایم را به دو دسته قائل گذشت و غیرقابل گذشت تقسیم کرد و متذکر شد: سرقت به عنف و منازل و… حتی اگر با جلب رضایت مالباخته و شاکی باشد، جزو جرایم غیرقابل گذشت است.

منبع : خبرگزاری مهر