حرکت خودرو‌های “هوشمند کنترل ترافیک” در کرمانشاه

شهردار کرمانشاه از حرکت خودر‌وهای هوشمند کنترل ترافیک از امروز (۱۰ فروردین) در سطح معابر اصلی شهر خبر داد. به گزارش سردبیر پرس نادر نوروزی در حاشیه آیین رونمایی از این خودرو‌ها از معضل ترافیک به عنوان یکی از معضلات اصلی شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: عرض کم معابر بویژه در بافت مرکزی و […]

شهردار کرمانشاه از حرکت خودر‌وهای هوشمند کنترل ترافیک از امروز (۱۰ فروردین) در سطح معابر اصلی شهر خبر داد. به گزارش سردبیر پرس نادر نوروزی در حاشیه آیین رونمایی از این خودرو‌ها از معضل ترافیک به عنوان یکی از معضلات اصلی شهر کرمانشاه یاد کرد و افزود: عرض کم معابر بویژه در بافت مرکزی و بافت‌های فرسوده شهر موجب مشکلات عدیده‌ای در بحث ترافیک شده است.
وی گفت: در کنار این موضوع پارک غیرمجاز خودرو‌ها در همین خیابان‌های کم عرض موجب ایجاد گلوگاه‌های ترافیکی شده و حرکت را در این محدوده‌های شهر کند کرده است.
نوروزی گفت: متاسفانه برخی افراد بواسطه محل کارشان که در بافت مرکزی شهر قرار دارد بخشی از معابر را جلوی مغازه یا صنف خود اشغال و تصرف کرده اند که این کار خلاف قانون است.
شهردار کرمانشاه اظهار داشت: معابر شهر متعلق به عموم مردم شهر است و مالکیت عمومی دارد و کسی حق تصرف آن را ندارد.
نوروزی از برنامه شهرداری برای بهبود این وضعیت و جلوگیری از تصرف شخصی معابر و روان سازی ترافیک شهری خبر داد و افزود: در همین راستا خودرو‌های کنترل هوشمند ترافیک که خودرو‌های پلاک خوان هستند با همکاری نیروی انتظامی و بویژه پلیس راهور تهیه شده است.
شهردار کرمانشاه گفت: این خودرو‌ها در سطح معابر شهر حرکت کرده و تخلفات پارک حاشیه غیرمجاز و برخی تخلفات دیگر را ثبت کرده و با اعمال قانون پیامک آن نیز برای رانندگان ارسال می‌شود.
نوروزی از برنامه شهرداری برای استفاده درست از معابر برای شهروندان قانونمدار خبر داد و افزود: در همین راستا از مشاوران ترافیکی دعوت کرده ایم و در پی احداث توقفگاه‌ها (پارکینگ‌های عمومی) متناسب با وضعیت شهر بویژه در بافت‌های فرسوده شهر هستیم.

منبع : سردبیر پرس