حسینیه لامردی‌ها در کربلا همزمان با اربعین کلنگ‌زنی می شود

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لامرد به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت اسلامی اشاره کرد و گفت: انسان اگر کریم شد حقوق بشر وی نیز حفظ خواهد شد و اگر انسان پست شد حقوق بشر را حفظ نمی‌کند و ارتباط عجیبی بین حقوق […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، حجت الاسلام علی حسین زاده در خطبه‌های این هفته نماز جمعه لامرد به روز حقوق بشر اسلامی و کرامت اسلامی اشاره کرد و گفت: انسان اگر کریم شد حقوق بشر وی نیز حفظ خواهد شد و اگر انسان پست شد حقوق بشر را حفظ نمی‌کند و ارتباط عجیبی بین حقوق بشر، کرامت انسانی و تقوا وجود دارد.
وی افزود: اگر بخواهیم حقوق بشر و کرامت انسانی را در متن دین و مکتب اسلامی پیدا کنیم علی ابن ابیطالب هست و اگر انسان کرامت انسانی رعایت نکرد نمی‌تواند حقوق بشر را رعایت کند.
وی گفت: امروز که روز شیرخوارگان حسینی بود و این مراسم دوست داشتنی به خوبی برگزار شد که جای قدردانی دارد.
حسین زاده در همین زمینه تصریح کرد: چندسال قبل غربی‌ها میزگرد گذاشتند که مراسم شیرخوارگان حسینی قلوب مردم را جریحه دار می‌کند، بچه‌های مظلومین عالم یمن، سوریه، … زیر آوارها بیرون آورده می‌شوند و سکوت اختیار می‌کنید، شما چگونه مدافعان حقوق بشر هستید؟
حجت الاسلام حسین زاده در ادامه خطبه دوم به برگزاری آئین استقبال از پیکر پاک شهید بی سر حاج عبدالله اسکندری اشاره کرد وگفت: این شهیدعزیز اولین سری بود که در سوریه به دست داعش از تنش جدا کردند و پس از شش سال به میهن اسلامی بازگردانده شد و این بدن پاک و پاکیزه کننده می اید تا صفابخش تاسوعای همه ماها باشد.
وی ضمن تشکر و قدردانی فراوان از هیئات وتعزیه گردان‌ها که در برپایی مراسم ماه محرم با توجه به گرمی هوا و مسائل دیگر این مراسم را به خوبی انجام می‌دهند اظهار کرد: این شور وشعف نشانه مذهبی بودن ملت ما است و در درون ملت ما مردم خوب لامرد نیز سنگ تمام گذاشته اند.
وی به روز تجلیل از اسرا و مفقودین و همچنین روز بزرگداشت شهدای مدافع حرم در یازدهم محرم اشاره کرد و گفت: امید است متولیان امر مراسم بزرگداشت این عزیزان را به خوبی انجام دهند زیرا با ایستادگی و مقاومت در مقابل دشمن روزها را سپری کردند.
امام جمعه لامرد به پاسخ قاطع و کوبنده جمهوری اسلامی ایران و نمایش تحریمی آمریکای جنایتکار و مقصرنمایی مجازی اروپایی‌ها اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این هستند که در قضیه مذاکرات ما را مقصر کنند.
وی افزود: هروقت که دشمن بخواهد با دریوزگی و مسائل وحشی گری در مقابل ما بایستد باید با قلدری تودهنی بخورد و این تودهنی به موقع بود.
وی گفت: آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها بدانند که ایران اسلامی بر پاشنه سال‌های قبل نمی چرخد، و اگر یک تیر شلیک کردید، ده تیر پاسخ خواهیم داد.
او در همین زمینه افزود: مسئولان کنونی چه در دولت و چه در مجلس پاسخ هر اقدام دشمن را بلافاصله خواهند داد.
خطیب جمعه لامرد ادامه داد: آمریکا و اروپا بدانند و این را درک کنند تا کی می‌خواهند در احمقی خود باشند. باید دست از لجاجت و تکبر در برابر جمهوری اسلامی بردارند زیرا ما ملت عزتمند هستیم و تحقیر را نمی‌پذیریم و مرید رهبری و در مکتب سیدالشهدا هستیم.
امام جمعه لامرد گفت: این ملت ملت امام حسین (ع) وملت شهادت است و در مقابل شما می‌ایستد.
او گفت: ایران اسلامی راه خنثی سازی تحریم را برگزیده وبرای آن از هیچ کوشش منطقی و عزتمندانه و منطبق با حقوق بین الملل و مبتنی بر آرمان‌های انقلابی خود دست بردار نیست.
خطیب جمعه لامرد به اجلاسیه ائمه جمعه کشور در چند روز قبل اشاره کرد و گفت: در این اجلاسیه جوانان عزیز طلبه و پای کار زحمات فراوانی می کشند.
‌وی در پایان تاکید کرد: دشمن بر روی ناامیدی در کشور دست گذاشته است و به دنبال ناامید کردن مردم نسبت به نظام و کشور است‌، و فضای مجازی برند افکار عمومی نیست، و افکار عمومی این مردم هستند، فضای مجازی خودش مجاز است و این حقیقت ندارد و هزاران دروغ گفته می‌شود و امروز رؤسای قوا و مسؤلین مشغول هستند برای اینکه آلام مردم را کم کنند و موفقیت‌های بزرگی در حال حصول است.
وی افزود: کشور در مسیر رشد وترقی است و تورم نقطه‌ای خردادماه نسبت به تیرماه ۱۲ درصد بوده است و در تیرماه به ۴.۴ درصد رسیده ایم.
وی در پایان به موکب سیدالشهدای لامردی‌ها در کربلای معلی در ایام اربعین اشاره کرد وگفت: این موکب در ایام اربعین فعال است و به مردم خدمتگزاری می‌کند و در روز اربعین کلنگ ساخت حسینیه سیدالشهدا در کربلا به زمین زده خواهد شد.
امام جمعه لامرد افزود: یک سوم بودجه ساخت این حسینیه آماده است.

منبع : مهر نیوز