حضرت زینب (س) آموزگار فداکاری و از خود گذشتی است

به گزارش سردبیر پرس، حسن موحدیان صبح دوشنبه در نود و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس که در تالار شهر مشهد برگزار شد، در جریان بررسی دستور جلسات، با گرامیداشت روز پرستار با ابراز امیدواری از اینکه اعضا بتوانند با همدلی و همراهی همه، خدمتگزاری خوبی به زائران و مجاوران مشهد الرضا […]

به گزارش سردبیر پرس، حسن موحدیان صبح دوشنبه در نود و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد مقدس که در تالار شهر مشهد برگزار شد، در جریان بررسی دستور جلسات، با گرامیداشت روز پرستار با ابراز امیدواری از اینکه اعضا بتوانند با همدلی و همراهی همه، خدمتگزاری خوبی به زائران و مجاوران مشهد الرضا داشته باشند، تأکید کردند.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به ولادت پیام‌رسان عاشورا حضرت زینب (س) و ضمن تبریک به این مناسبت، بیان کرد: حضرت زینب (س) الگوی صبر و بردباری و آموزگار فداکاری و از خود گذشتی است، بر همین اساس ولادت ایشان به عنوان روز پرستار نامگذاری شده است. جامعه پرستاری با وجود مشکلات شغلی حقیقتاً در راه خدمت ایستادگی کردند به خصوص در دوران کرونا و متأسفانه در این ایام پرستاران زیادی به شهادت رسیدند و حقیقتاً نوعی جنگ را پست سر گذاشتند.
وی با اشاره به اینکه آن‌ها فرشته‌های نجات هستند، افزود: ایمان پرستاران باعث شد علیرغم خطراتی که وجود داشت بیماران کرونایی را درمان کنند و به زندگی بازگردانند. امیدواریم با همت مسئولان بتوانیم به مطالبات رفاهی و معیشتی این عزیزان پاسخ مثبتی دهیم.
موحدیان با اشاره به برگزاری دهمین کنفرانس ملی و سومین کنفرانس بین المللی برنامه ریزی و مدیریت شهری ادامه داد: باور ما این است که با تعامل با مراکز علمی و بهره بردن از دستاوردهای پژوهشی می‌توانیم کارها را به نحو بهتری انجام دهیم. قطعاً پژوهش کمک می‌کند باور کنیم که تا روز به روز نیازمند هستیم روش‌ها و کارهایی که انجام می‌دهیم با علم و پژوهش‌های روز انجام شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد ادامه داد: در این کنفرانس پنل تخصصی باز آفرینی و بازسازی شهرهای جنگ زده با محوریت غزه نیز برگزار شد که کار بسیار جالبی بود در این شرایطی که صهیونیست‌های خائن شبانه روز در حال کشتار مردم مظلوم غزه هستند و متأسفانه دولت‌ها هیچ گونه حرکتی نکردند بنابراین راه‌های کمک رسانی و کمک به صهیونیست‌ها می‌کنند به مدت محدودی قطع کنند. امیدوارم جنگ غزه با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری با پیروزی مقاومت خاتمه پیدا کند و در بازسازی غزه در کنار ان‌ها خواهیم بود.
وی گفت: امیدوارم با همدلی و همراهی همه خدمتگزاری خوبی به زائران و مجاوران مشهدالرضا داشته باشیم.
تصویب لایحه نامگذاری تعدادی از معابر فرعی به نام شهدای گرانقدر
شهرداری مشهد مقدس مکلف است، نسبت به نامگذاری تعدادی از معابر فرعی با حفظ شماره به نام شهدای گرانقدر، به شرح ذیل اقدام کنند.
منطقه ٢ خیابان شهید نارنجیان ۱۲ واقع در بلوار توس، به نام «شهید عبدالحسین خاوری»، منطقه ۴ خیابان ایثار ۲۵ واقع در بلوار مفتح، به نام «شهید محمد هادی یزدانی»، منطقه ٧ خیابان یاران ۲ واقع در بلوار شهید صدر، به نام «شهید محمد مهدی براتی» منطقه ١٠ خیابان اندیشه ۳۷ واقع در بلوار اندیشه، به نام «شهید مهراب شیرانی»، منطقه ٧ خیابان سحر ۲ واقع در بلوار شهید اصلانی، به نام «شهید رمضان نوری» نامگذاری شود.
تلفیق بودجه ١۴٠٠ سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فراوردهای کشاورزی و عاملیت شهرداری مشهد، تلفیق عاملیت شهرداری وتفریغ بودجه ١۴٠٠ سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی.
تفریغ بودجه ١۴٠٠ سازمان مدیریت پسماند و عاملیت شهرداری، تفریغ بودجه سال ١۴٠٠ سازمان پارک‌ها و فضای سبز و عاملیت شهرداری مشهد، تفریغ بودجه سال ١۴٠٠ سازمان فردوس‌ها و عاملیت شهرداری مشهد در این جلسه رأی نیاورد.