حضور اعضای جهاد دانشگاهی بر مزار دو تن از شهدای این نهاد

به مناسبت ۲۷دی ماه سالروز شهدای جهاد دانشگاهی و گرامیداشت یاد این شهدا، جمعی از اعضای این نهاد بر مزار شهید سید محسن ابوالسباع و شهید علی صبوری در قطعه ۲۷ بهشت زهرا حضور یافتند. به گزارش سردبیر پرس، به مناسبت ۲۷ دی ماه سالروز شهدای جهاد دانشگاهی و گرامیداشت یاد این شهدا، دکتر حسن […]

به مناسبت ۲۷دی ماه سالروز شهدای جهاد دانشگاهی و گرامیداشت یاد این شهدا، جمعی از اعضای این نهاد بر مزار شهید سید محسن ابوالسباع و شهید علی صبوری در قطعه ۲۷ بهشت زهرا حضور یافتند.

به گزارش سردبیر پرس، به مناسبت ۲۷ دی ماه سالروز شهدای جهاد دانشگاهی و گرامیداشت یاد این شهدا، دکتر حسن فارسی سرپرست معاونت هماهنگی و امور مجلس؛ دکتر محمدمحسن غفوریان سرپرست معاونت آموزش و کارآفرینی؛ دکترعلیرضا کلانتر مهرجردی سرپرست معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی به همراه جمعی از اعضای این نهاد بر مزار شهید سید محسن ابوالسباع و شهید علی صبوری در قطعه ۲۷ بهشت زهرا حضور یافتند.
فعالیت جهادگران در هشت سال دفاع مقدس و حتی در سال‌های اخیر با سقوط هواپیمای C۱۳۰ در سال ۱۳۸۴ و حمله تروریستی داعش در سال ۹۶ به مجلس شورای اسلامی سبب شد تا تقدیم ۱۰۳ شهید به انقلاب اسلامی و در راه آرمان‌های والای آن بر تارک نشان جهاد دانشگاهی نقش بندد و شهید سید محسن ابوالسباع و شهید علی صبوری نیز دو شهید از این شهیدان هستند که امور جمعی از اعضای جهاد دانشگاهی بر مزار آنها حضور یافتند.

شهید علی صبوری، عضو سازمان جهاد دانشگاهی صنعتی امیرکبیر اسفندماه سال ۱۳۳۹ هجری شمسی در محله نازی آباد شهر تهران متولد شد. صبوری در سال ۱۳۵۷ و در اوج مبارزات مردم برای پیروزی انقلاب اسلامی در رشته معدن دانشگاه صنعتی شریف پلی تکنیک سابق پذیرفته شد. مبارزات جدی و مستمر او با نظام طاغوت پس از ورود به دانشگاه و با عضویت و فعالیت در سازمان دانشجویان مسلمان این دانشگاه شروع شد.
وی پس از پایان کارش در حفاظت از جاسوسان به جهاد دانشگاهی دانشگاه امیرکبیر پیوست و مسئولیت واحد فرهنگی و عضویت در شورای مدیریت جهاد دانشگاهی را برعهده گرفت و در سنگر دانشگاه برای پیشبرد انقلاب فرهنگی و اسلامی کردن فضای دانشگاه و زدودن آن از عناصر انحراف، تمام تلاش خود را به کار گرفت و آنچنان خوش درخشید که پس از شهادتش به پاس خدمت صادقانه و عاشقانه‌اش، کتابخانه دانشگاه امیرکبیر را به نام پاک او مزین کردند.
شهید صبوری در کنار فعالیت دانشگاهی از جبهه غافل نبود و در عملیات فتح المبین عملیات رمضان و عملیات والفجر ۱ شرکت کرد و در همین عملیات از ناحیه سر جراحت برداشت، اما چون مسئولیت یکی از محورهای عملیات را بر عهده داشت تا چند روز پس از مجروح شدن برای مداوا به پشت خط درگیری نرفت و پس از سبک شدن کارها و بعد از یک مداوای سرپایی بلافاصله به خط مقدم جبهه بازگشت.
علی صبوری قمی که پس از پاتک سنگین دشمن بعثی با یک دستگاه خودرو تویوتا در حال بازگشت به پشت خط مقدم بود بر اثر اصابت موشک مالیوتکا به خودرو حامل وی به شهادت رسید.
سید محسن ابوالسباع، عضو جهاد دانشگاهی علم و صنعت مرداد ماه سال ۱۳۳۷ در خانواده ای مذهبی و مرفه به دنیا آمد. وی پس از اخذ دیپلم در سال ۱۳۵۶ با شرکت در کنکور سراسری در رشته برق دانشگاه علم و صنعت پذیرفته شد و دوران دانشجویی را همراه با فعالیت‌های اسلامی و انقلابی در دانشگاه طی می کرد.
در سال ۱۳۵۹ به عنوان عضو سپاه وارد دفتر سیاسی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شد. کار اصلی‌اش روی گروهک منافقین بود. بعد از مدتی با استعدادی که داشت مسئول گروه ها شد. وی در ۲۲ اسفند ۱۳۶۲ در منطقه عملیاتی خیبر در جزیره مجنون به شهادت رسید.

انتهای پیام