حضور بسیجیان همواره خنثی کننده نقشه‌های دشمنان بوده است

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار بهمن ریحانی صبح شنبه در همایش بزرگ بسیجیان کرمانشاهی که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم (ص) با حضور فرماندهان نظامی برگزار شد، اظهار کرد: بسیج یکی از الطاف الهی بود که یازده ماه پیش از جنگ تحمیلی تشکیل شد زیرا امام راحل (ره) صف آرایی، فتنه انگیزی […]

به گزارش خبرنگار سردبیر پرس، سردار بهمن ریحانی صبح شنبه در همایش بزرگ بسیجیان کرمانشاهی که در حسینیه ثارالله سپاه حضرت نبی اکرم (ص) با حضور فرماندهان نظامی برگزار شد، اظهار کرد: بسیج یکی از الطاف الهی بود که یازده ماه پیش از جنگ تحمیلی تشکیل شد زیرا امام راحل (ره) صف آرایی، فتنه انگیزی و نقشه‌های دشمنان را پیش بینی می‌کردند و بسیجیان همواره نشان داده‌اند که در میدان حضور دارند.
وی افزود: در اول جنگ سپاه و ارتش بیش از ۲۰ عملیات را انجام دادند اما پیروزی بزرگی محقق نشد اما با ورود بسیجیان و نیروهای مردمی با انجام عملیات‌هایی نظیر فتح المبین پیروزی‌های بزرگی رقم خورد.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) تصریح کرد: پس از جنگ نیز با افق بلند دید حضرت امام خمینی (ره) بسیج دانشجویی و طلاب شکل گرفت که به لطف خدا دستاوردهای بزرگی را به دست آورده‌اند.
ریحانی با بیان اینکه تمام صف بندی‌های دشمنان ناشی از جنگ اعتقادی است و جنگ نرم یک جنگ اعتقادی است، بیان کرد: بسیج تراز انقلاب اسلامی ایران است و هیچگاه خود را در جریان‌های سیاسی قرار نداده و میدان دار جریان‌های کلان ملی است و در تمام عرصه‌ها حضور داشته و اثرگذاری خود را به اثبات رسانده است.
وی عنوان کرد: بسیج امروز دارای قاعده و اصول است که اعتقاد به نظام مقدس جمهوری اسلامی، سیره و اندیشه امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری از جمله آن است که تبعید از ولایت مطلقه فقیه در حوادث و فتنه‌های گوناگون تأثیرگذار است.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) گفت: از اهداف بسیج حفاظت و حراست از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است و نباید این مجموعه عظیم محدود شود و باید در تمام عرصه‌های سیاسی، علمی و فناوری، فرهنگی و اجتماعی حضوری فعال داشته باشد و امروز وقتی کار عظیم بزرگی نیاز است داشتن روحیه جهادی و بسیجی مپدر به ثمر رسیدن آن مهم ارزیابی می‌شود.
ریحانی با اشاره به اینکه حضور بسیج در کشور امنیت ساز است، خاطرنشان کرد: اگر بسیج در حوادث مختلف کشور در اوایل انقلاب و سایر فتنه‌های بعد از آن حضور نداشت کشور با مشکل روبه رو می‌شد و امروز امنیت مردمی شده و بسیجیان با قدرت در میدان حضور دارد.
وی با اشاره به موضوع جهاد تبیین، ادامه داد: از تمام اقشار بسیج رهبر معظم انقلاب توقع دارد مسیر و راه دشمنان و دستاوردهای انقلاب اسلامی را تبیین و روشنگری کنند و بسیج باید با روحیه مدیریتی و جهادی در محلات حضور داشته باشد و بسیج محلات نشان از مردمی بودن بسیج دارد و بسیج موظف است یاری رسان مردم باشد.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) با اشاره به اینکه اخلاق یکی از ویژگی‌های بسیجیان است، گفت: در ناآرامی‌های اخیر دشمنان و آشوبگران شیطنت‌های بسیاری را رقم زدند اما بسیجیان با اخلاق در میدان حضور داشتند.
ریحانی اضافه کرد: امروز دشمنان داخلی که دین خود را در اختیار دشمن قرار داده‌اند و بازیچه سعودی‌ها قرار گرفتند و مردم و نیروهای نظامی را داعشی وار شهید کردند و دشمن هر مرتبه با ترفند خاص شبه افکنی وارد می‌شود.
وی تصریح کرد: دشمنان داخلی و خارجی هر چه توانستند طی روزهای گذشته انجام دادند تا نظام اسلامی را تجزیه و به زانو در بیاورند و مردم را از ولایت فقیه جدا کنند اما ملت ایران ایستادگی کرد و با شناخت و بصیرت ایستاد با اینکه ما نیز به مشکلات اقتصادی و سو مدیریت‌ها اعتراض داریم اما دلیل نمی‌شود از دین و ولایت عقب نشینی کنیم و همگان دیدند که آشوبگران به مقدسات دینی توهین کردند و عدم پیروی از مردم از دشمنان را بیش از گذشته عصبانی کرده است.
فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) گفت: در ۱۳ آبان و تجمع دختران و بانوان بسیجی کرمانشاه نمونه شد و مردم در سراسر کشور با حضور پرشور به لحاظ کمی و کیفی و نشان داند با وجود مشکلات اقتصادی و اشتغال پشتیبان نظام هستند و مشاهده کردیم که دشمنان چطور با ایجاد فضای ترس و ارعاب و تهدید بازاریان سعی در تعطیلی بازار داشتند.
ریحانی بیان کرد: دشمنان نمی‌توانند پیروزی یک تیم فوتبال را ببینند و شادی ملت را تحمل کنند و ملت ایران روز گذشته یکپارچه غرق در شادی از غرور ملی شدند.
وی عنوان کرد: دشمنان چنان پیش‌بینی می‌کردند که انقلاب اسلامی ایران سقوط خواهد کرد اما این بار هم اشتباه کردند و رئیس جمهور آمریکا گفت از برجام پیروی نمی‌کنیم اما پس از گذشت زمان و شکست مفتضحانه آنان با وساطت به دنبال ارتباط مجدد هستند زیرا راه به جایی نبردند.

منبع : مهر نیوز