حضور مقصودلو در جمع ۲۰ شطرنج‌باز برتر جهان

مرد شماره ۱ شطرنج ایران با پیروزی در لیگ شطرنج آلمان توانست در رده بندی زنده جهانی به جایگاه بیستم صعود کند. به گزارش سردبیر پرس، در مسابقات دور اول لیگ شطرنج آلمان، پرهام مقصودلو، مرد شماره ۱ شطرنج ایران به مصاف حریفش رفت و موفق شد به پیروزی برسد. مقصودلو در این رقابت مقابل […]

مرد شماره ۱ شطرنج ایران با پیروزی در لیگ شطرنج آلمان توانست در رده بندی زنده جهانی به جایگاه بیستم صعود کند.
به گزارش سردبیر پرس، در مسابقات دور اول لیگ شطرنج آلمان، پرهام مقصودلو، مرد شماره ۱ شطرنج ایران به مصاف حریفش رفت و موفق شد به پیروزی برسد. مقصودلو در این رقابت مقابل شطرنج‌باز اتریشی  توانست به پیروزی برسد.
مقصودلو که با ریتینگ ۲۷۰۷ در این مسابقات حضور دارد، پس از این پیروزی حدود چهار واحد ریتینگ زنده خود را افزایش داد. باتوجه به بازی‌های ملی پوش ایران در این ماه (بازی‌های آسیایی و رقابت‌های قطر)، مقصودلو در رنکینگ زنده جهانی توانست ۲۲.۸ واحد ریتینگ زنده خود را افزایش دهد و با ۱۳ پله صعود در رده بیستم جهان قرار گیرد.
سید محمد امین طباطبایی، دیگر ملی پوش شطرنج ایران که در لیگ شطرنج آلمان بازی می‌کند، در دور اول این مسابقات برای تیمش به میدان رفت و توانست شطرنج‌باز کراواسی را شکست دهد تا ملی پوش شطرنج ایران هم سه واحد به ریتینگ زنده خود اضافه کند. پویا ایدنی که هم تیمی طباطبایی در لیگ شطرنج آلمان است در بازی اول خود به تساوی رضایت داد.
انتهای پیام
منبع : ایسنا